Gdańsk: czwartek, 30 listopada 2023
TYGODNIK

Tygodnik lechia.gda.pl nr 161 (26/2008)

22 lipca 2008

NOWOŚĆ: Mówi nowy trener Lechii, Jacek Zieliński
KAROL SZELOŻYŃSKI
W środę w siedzibie klubu przy ul. Traugutta 109 odbyła się pierwsza konferencja prasowa z udziałem nowego szkoleniowca Lechii, Jacka Zielińskiego. Przedstawiamy kompletny zapis spotkania w postaci wszystkich pytań zadanych przez dziennikarzy i udzielonych na nie odpowiedzi przez pierwszego trenera Biało-Zielonych.
Trener Dariusz Kubicki dla lechia.gda.pl
MICHAŁ KORNIAHO, KS
Kiedy w maju cieszyliśmy się z awansu Lechii do ekstraklasy nie sądziliśmy, że nasza przedsezonowa rozmowa z trenerem Biało-Zielonych może przebiegać w tak gęstej atmosferze.
Mówi Robert Dominiak, trener odnowy biologicznej
KAROL SZELOŻYŃSKI, PAWEŁ DOCZYK
"Trener odnowy biologicznej jest jak wino - im starszy, tym lepszy" - mówi dla lechia.gda.pl Robert Dominiak. Odkąd pracuje w gdańskim klubie, nie dochodzi już do sytuacji, że nawet dziewięciu piłkarzy w środku rundy jest kontuzjowanych. W rozmowie przeprowadzonej 11 lipca, Dominiak opowiedział nam o pracy przy unikaniu i leczeniu kontuzji lechistów oraz porównał gdański klub do innych polskich.
Kubicki i Michalski oceniają transfery Lechii
KAROL SZELOŻYŃSKI
Z transferami w Lechii jest jak ze sponsorami - po każdym awansie wydaje się, że teraz nowi gracze zaczną walić do klubu drzwiami i oknami, po czym za każdym razem kończy się co najwyżej umiarkowanym zadowoleniem. Letnie okno transferowe trwa do 31 sierpnia, jednak liga startuje w najbliższy weekend, ale w Lechii woleli poczekać by nie przepłacać i na dziś mamy... tylko dwóch nowych piłkarzy.
Eksperci o Lechii przed grą w elicie
PAWEŁ DOCZYK, MICHAŁ KORNIAHO
Już w piątek startują rozgrywki ekstraklasy w Polsce. Po wielu latach przerwy powraca do nich Lechia Gdańsk, która w zeszłym sezonie wygrała rozgrywki drugiej ligi i bezpośrednio awansowała do 16 najlepszych drużyn w kraju.
Co nas czeka w ekstraklasie
MICHAŁ KIJEWSKI
Inauguracja nowego sezonu piłkarskiego zbliża się wielkimi krokami. Będzie to sezon wyjątkowy dla gdańskich kibiców, gdyż po dwudziestu latach, ekstraklasa ponownie zawita na Traugutta.
Spór o 17. sezon ekstraklasy przy Traugutta
MARIUSZ KORDEK
26 lipca 2008 Lechia zainauguruje kolejny swój sezon gry w ekstraklasie. Czy będzie to po raz 17, czy też 18. Jak potraktować sezon 1995/96 kiedy w Gdańsku swe mecze rozgrywała Lechia-Olimpia? Lechia, Olimpia czy osobno Lechia-Olimpia. Śmiało jednak można rzecz, że oto w Gdańsku będziemy mieli 18 sezon gry w ekstraklasie przy Traugutta.
Legia przeegzaminuje Lechię
DOMINIK SOŁTYSIAK
W najbliższą sobotę pierwszy egzamin Lechii w ekstraklasie. O godzinie 20 na stadionie przy ulicy Łazienkowskiej w Warszawie gdańszczanie spotkają się z jednym z najbardziej utytułowanych i popularnych polskich klubów - stołeczną Legią. Co ciekawe aktualny zdobywca Superpucharu podejmie pierwszego triumfatora tego trofeum.
Prezentacja przedsezonowa.
ROBERT ŚLIWIŃSKI
Copyrights lechia.gda.pl 2001-2023. Wszystkie prawa zastrzeżone.
kontakt | 0.030