Gdańsk: piątek, 21 czerwca 2024
TYGODNIK

Tygodnik lechia.gda.pl nr 165 (30/2008)

19 sierpnia 2008

Po porażce w Chorzowie
MICHAŁ KORNIAHO
Pierwsze dwa mecze Lechii w ekstraklasie w sezonie 2008/2009 dały jej zaledwie jeden punkt. Ten dorobek sytuuje Biało-Zielonych na 10. miejscu w tabeli. Zważywszy na przebieg obu spotkań, fani Lechii mogą czuć z pewnością spory niedosyt.
Maciej Kowalczyk dla lechia.gda.pl
PAWEŁ DOCZYK
Mam nadzieję, żę przychodząc tutaj strzelę kilka bramek i pomogę zespołowi osiągnąć cel, jakim jest utrzymanie. Poza tym zdecydowałem się tutaj również przyjść ponieważ kibice Lechii sympatyzują z fanami Śląska Wrocław, gdzie miałem okazję wcześniej grać - mówi nowy napastnik Lechii Maciej Kowalczyk
Kapitanowie Lechii
MARIUSZ KORDEK
W pierwszych meczach ekstraklasy z opaską kapitana wyszedł Karol Piątek. Pod nieobecność w składzie Kalkowskiego, Manuszewskiego, Pęczaka czy też Bąka to najdłużej występujący w Lechii zawodnik. Od 2001 roku jest to 16 lechista, który wyszedł na mecz z opaską kapitana.
Wrocław, Chorzów
DOMINIK SOŁTYSIAK
Dwie pierwsze kolejki spotkań piłkarskiej Ekstraklasy pokazały, że nie taki diabeł straszny jak go malują. Piłkarze Lechii Gdańsk pomimo dwóch spotkań z rzędu w roli beniaminka na wyjeździe pokazali, że nie zamierzają odgrywać roli chłopca do bicia rozgrywając zarówno we Wrocławiu jak i Chorzowie dobre mecze.
Okiem "Budzika"
PAWEŁ BUDZIWOJSKI
Druga kolejka ekstraklasy już za nami. Było ciekawie i mecze obfitowały w piękne bramki. Niespodzianką kolejki była porażka Legii w Wodzisławiu. W Bełchatowie gościli arbitrzy z kraju kwitnącej wiśni, a Lechia mimo dobrej gry odniosła porażkę w Chorzowie z Ruchem. Pokazała jednak, że grać w piłkę potrafi i może powalczyć z najlepszymi.
Lechia Gdańsk 3:2 Gedania Gdańsk
MICHAŁ JODŁOWSKI
Copyrights lechia.gda.pl 2001-2024. Wszystkie prawa zastrzeżone.
kontakt | 0.035