Gdańsk: piątek, 21 czerwca 2024
TYGODNIK

Tygodnik lechia.gda.pl nr 168 (33/2008)

9 września 2008

Bogdan Adamczyk bombardier z Traugutta
MARCIN ŚREDZIŃSKI, KOM
Z 399 bramek, jakie Lechia strzeliła w rozgrywkach o mistrzostwo pierwszej ligi 17 sezonów, aż 36 było dziełem Bogdana Adamczyka. Adamczyk został włączony do pierwszej drużyny przez trenera Tadeusza Forysia w sezonie 1954, gdy Lechia grała w II lidze. Wkrótce został najmłodszym członkiem zespołu, który wywalczył trzeci w historii klubu awans do ekstraklasy.
Debiut Lechii w Pucharze Ekstraklasy
MATEUSZ JASZTAL
W tym sezonie po raz pierwszy w historii w Pucharze Ekstraklasy, powstałym w 2006 roku na wzór dawnego Pucharu Ligi, występuje drużyna gdańskiej Lechii. Pierwszych meczów w tych rozgrywkach Biało-Zieloni nie zaliczą do udanych, jednak z pewnością, a może przede wszystkim, mogą okazać się one dobrym materiałem szkoleniowym dla Jacka Zielińskiego przed ligowymi zmaganiami, którą są priorytetem.
Okiem "Budzika"
PAWEŁ BUDZIWOJSKI
W weekend mieliśmy odpoczynek od ligowej piłki, ale dla prawdziwego kibica wydarzeniem był mecz we Wrocławiu Polska-Słowenia. Remis rozczarował, gra nie zachwyciła, ale może trzeba też obiektywnie spojrzeć na to, że może ostatnie awanse do wielkich imprez były sukcesami ponad miarę?
Kim jest Ben Starosta ?
KAROL KOCJAN
Już od dawna żaden transfer piłkarza do gdańskiej Lechii nie wywołał tak pozytywnej reakcji kibiców. Rzutem na taśmę Biało-Zieloni pozyskali piłkarza, który w powszechnym przekonaniu ma być panaceum na kłopoty defensywy gdańskiej drużyny, choć niewielu kibiców widziało go w akcji. To Ben Starosta.
Głosem spikera
MARCIN GAŁEK
Przed ostatnim ligowym meczem kibice Lechii liczyli, że punktowa zdobycz osłodzi im nieuchronny koniec wakacji. Tymczasem biało-zieloni, przegrywając w Bytomiu 1:4, po raz kolejny nawiązali do niechlubnej tradycji polegającej na tym, że grająca w ekstraklasie Lechia zawodzi w swoim ostatnim wakacyjnym spotkaniu.
Porażka w Gdyni
MARIUSZ HUBA
Copyrights lechia.gda.pl 2001-2024. Wszystkie prawa zastrzeżone.
kontakt | 0.030