Gdańsk: niedziela, 5 grudnia 2021
TYGODNIK

Tygodnik lechia.gda.pl nr 172 (37/2008)

7 października 2008

Zwycięstwo w derbach Trójmiasta
MATEUSZ JASZTAL
Kibice Lechii, mimo że nie byli obecni na gdyńskim stadionie, cały czas wspierali swoich piłkarzy. Ogromne zaangażowanie i wielką radość zademonstrowali po godzinie 23 tłumnie zjawiając się na obiekcie przy ul. Traugutta. Kilkaset osób oszalałych wręcz ze szczęścia wraz z zawodnikami fetowało pierwsze ekstraklasowe zdobycie Gdyni.
Derby Trójmiasta bez kibiców Lechii, czyli...
KONRAD MARCIŃSKI
Historyczne spotkanie derbowe między gdyńską Arką a Biało-Zielonymi elektryzowało kibiców obu drużyn na długo przed pierwszym gwizdkiem. Pierwszy mecz trójmiejskich zespołów w ekstraklasie zapowiadał się być smakowitym piłkarskim kąskiem. Tymczasem, za sprawą perturbacji organizacyjnych, po futbolowym święcie pozostał spory niesmak.
Mariusz Dzienis dla lechia.gda.pl
PAWEŁ DOCZYK
Mariusz Dzienis wraca na Traugutta. Piłkarz, który występował w zespole Biało-Zielonych w sezon ie 2005/2006 przyjeżdża we wtorek do Gdańska w barwach Jagiellonii Białystok, by walczyć o awans do 1/8 finału Pucharu Polski.
Lechia w statystyce, czyli...
KAROL KOCJAN
Dziewiąte miejsce, jedenaście punktów, dziewięć bramek strzelonych i tyle samo straconych. Oto bilans Lechii Gdańsk na półmetku rundy jesiennej sezonu 2008/09. Co kryje się za tymi liczbami ?
Głosem spikera
MARCIN GAŁEK
Niedawno ruszyły rozgrywki o Puchar Ekstraklasy. Jest to już trzecie podejście biało-zielonych do rywalizacji w ligowym pucharze.
Okiem "Budzika"
PAWEŁ BUDZIWOJSKI
Ten tydzień obfitował w wiele wydarzeń boiskowych. Emocjonujące spotkania w pucharze UEFA, derby Trójmiasta Arka - Lechia oraz piłkarski klasyk Lech - Legia. Swoje pięć minut mają również nasi politycy, którzy biorą się za uzdrawianie polskiego futbolu.
List do redakcji
ARKADIUSZ RYBICKI
To hasło znają kibice Lechii Gdańsk. Wisi na ogromnym transparencie zawieszonym na płocie wzdłuż płyty boiska. Megalomania? - pisze Arkadiusz Rybicki, poseł Ziemi Gdańskiej w nawiązaniu do 25 rocznicy meczu Lechii z Juventusem przy Traugutta.
Lechia Gdańsk 0-1 Jagiellonia Białystok
MARCIN GADOMSKI
Arka Gdynia 0:1 Lechia Gdańsk
ROBERT ŚLIWIŃSKI, MARIUSZ HUBA, MARCIN GADOMSKI
Copyrights lechia.gda.pl 2001-2021. Wszystkie prawa zastrzeżone.
kontakt | 0.019