Gdańsk: sobota, 20 lipca 2024
TYGODNIK

Tygodnik lechia.gda.pl nr 179 (44/2008)

25 listopada 2008

Lechia - Piast 0:0
KAROL KOCJAN
W niedzielę na Traugutta najbardziej użyteczną cechą charakteru była cierpliwość. Drakońskie warunki atmosferyczne i zaskoczenie służb porządkowych spowodowały godzinne opóźnienie. Nagrodą za wytrwałość miało być widowisko piłkarskie i cenne trzy punkty Biało-Zielonych. Niestety, rezultat pokazał, iż było to tylko czekanie na Godota, a zmarznięci kibice byli świadkami absurdalnej inscenizacji.
Rafał Kaczmarczyk dla lechia.gda.pl
MICHAŁ KORNIAHO
Rafał Kaczmarczyk to obok Jacka Zielińskiego i Radosława Michalskiego jedna z najbardziej znanych w polskiej piłce osób pracujących w Lechii. W gdańskim klubie pełni funkcję szefa skautingu. Stanowisko to objął 1 lipca tego roku w spadku po Robercie Sierpińskim.
Lechia na półmetku
DOMINIK SOŁTYSIAK
Półmetek ligowych zmagań skłania do pierwszych podsumowań. Jedenaste miejsce w tabeli przed ligowym sezonem kibice Lechii Gdańsk przyjęliby pewnie z radością. Dziś, gdy na własne oczy fani biało-zielonych widzą wszechobecną słabość ligowych rywali można czuć lekki niedosyt.
Podsumowanie Juniorów Młodszych
PAWEŁ DOCZYK
Zakończyła się runda jesienna Pomorskiej Ligi Juniorów Młodszych. Drużyna Lechii prowadzona przez Roberta Jędrzejczaka zajmuje w tabeli pierwsze miejsce i ma dziewięć punktów przewagi nad lokalnym rywalem Arką Gdynia oraz dziesięć nad trzecią Gedanią Gdańsk.
21 lat czekamy na lechistę w kadrze
MARIUSZ KORDEK
Od ostatniego występu lechisty w reprezentacji mija już 21 lat i na razie nie widać perspektyw, aby ponownie przyszło powołanie dla naszego zawodnika do I reprezentacji. W czasie tych minionych 21 lat w reprezentacji wystąpiło kilku wychowanków naszego klubu: Grembocki, Szamotulski, Wojciechowski, Pawlak, jednak bronili oni wtedy barw innych klubów z Polski.
Lechia Gdańsk - Piast Gliwice 0:0
GRZEGORZ BORYCKI, PIOTR MATUSEWICZ
Copyrights lechia.gda.pl 2001-2024. Wszystkie prawa zastrzeżone.
kontakt | 0.035