Gdańsk: sobota, 20 lipca 2024
TYGODNIK

Tygodnik lechia.gda.pl nr 182 (47/2008)

16 grudnia 2008

Nasze wybory: Piłkarz, Odkrycie i Rozczarowanie jesieni 2008
MARIUSZ KORDEK
"Jesteś tak dobry, jak twój ostatni mecz" - te słowa często padają z ust piłkarzy i trenerów. Jednak chyba nietrudno się z nimi nie zgodzić, szczególnie jeśli chodzi o zawodowy sport. Redakcja lechia.gda.pl swoich podsumowań dokonuje po każdej zakończonej rundzie, gdyż ciężko by było w obiektywny sposób porównać mecze rozegrane przed kilkoma miesiącami, z tymi z rundy wiosennej.
Podsumowanie jesieni 2008: bramkarze
KAROL KOCJAN + REDAKCJA
Lechia Gdańsk w 17 meczach rundy jesiennej stracili 26 bramek – wespół z Polonią Bytom najwięcej w ekstraklasie. Czy to wina bramkarzy gdańskiego zespołu ? Czy Mateusz Bąk był rzeczywiście lepszy od Pawła Kapsy w tej rundzie ? W poniższym artykule postaramy się odpowiedzieć na te i inne pytania dotyczące golkiperów Biało-Zielonych.
Podsumowanie jesieni 2008: obrońcy
MATEUSZ JASZTAL + REDAKCJA
Wydawać by się mogło, że to właśnie obrona powinna być mocną stroną gdańskiej „jedenastki”, wszak jej szkoleniowcem został w przeszłości znakomity stoper Legii Warszawa i reprezentacji Polski – Jacek Zieliński. Rzeczywistość okazała się mało łaskawa dla popularnego „Zielka”.
Podsumowanie jesieni 2008: pomocnicy
KONRAD MARCIŃSKI + REDAKCJA
Runda jesienna w wykonaniu pomocników Lechii, podobnie jak reszty drużyny, przypomina prawdziwą sinusoidę. Prawdziwym monolitem w środku pola lechiści byli przede wszystkim w meczach przed własną publicznością.
Podsumowanie jesieni 2008: napastnicy
MICHAŁ KORNIAHO + REDAKCJA
To nie była udana runda dla napastników Lechii. O słabości piłkarzy formacji ataku Biało-Zielonych świadczą… liczby. Ktoś powiedziałby, że to nie statystyki grają, tylko piłkarze. Ale to właśnie ze statystyk, a mianowicie tych dotyczących liczby strzelonych goli, powinni być rozliczani napastnicy.
Śląsk i Lechia dwa bratanki... a tak różni
JAKUB RUSAKOW
Beniaminek – dziecko ulubione, zwykle najmłodsze i najbardziej pieszczone; także o osobie dorosłej, którą otacza się troskliwą opieką; ulubieniec.(Słownik wyrazów obcych PWN)
Copyrights lechia.gda.pl 2001-2024. Wszystkie prawa zastrzeżone.
kontakt | 0.036