Gdańsk: sobota, 20 lipca 2024
TYGODNIK

Tygodnik lechia.gda.pl nr 185 (2/2009)

20 stycznia 2009

Nowe twarze w drużynie Biało-Zielonych
MATEUSZ JASZTAL
W ostatnim okresie karuzela transferowa nabrała tempa. Działacze Lechii w krótkim okresie podpisali kontrakty z kilkoma ciekawymi zawodnikami i jak sami twierdzą kadra pierwszego zespołu jest niemal zamknięta. Większych zmian nie należy się już spodziewać, warto więc przyjrzeć się bliżej nowym nabytkom Biało-Zielonych, a także tym, którzy są blisko gdańskiej drużyny.
Wywiad z prezesem Lechii Maciejem Turnowieckim
MICHAŁ KORNIAHO, TWOJA GAZETA DZIELNICOWA
Zespół gdańskiej Lechii zakończył rundę jesienną na 11 miejscu w tabeli ekstraklasy. To, jak na beniaminka, całkiem niezły wynik. Z różnych źródeł dochodzą jednak głosy, że klub boryka się z problemami finansowymi, niepewny jest też stan kadrowy, w jakim zespół wystartuje w rundzie wiosennej. O kondycji organizacyjnej klubu rozmawiamy z prezesem Biało-Zielonych Maciejem Turnowieckim.
Śpiewać każdy może
KONRAD MARCIŃSKI
Zimowa przerwa między rundami nie jest wbrew pozorom okresem nudy i stagnacji w życiu drużyny piłkarskiej. Zarządy klubów wraz ze sztabami trenerskimi analizują dotychczasowe poczynania swoich podopiecznych i poszukują wzmocnień na rynku transferowym. Również sami piłkarze nie zasypiają mocnym zimowym snem, lecz w pocie czoła pracują nad formą na obozach przygotowawczych.
Ruszyły prace w Gdańsku Letniewie
KAROL KOCJAN
Jeszcze niedawno przejeżdżając przez Gdańsk Letniewo widzieliśmy puste pole, gdzie ze względu na wilgotne grunty nie nadawało się nawet na futbol w wykonaniu podwórkowym. Od niedawna możemy przekonać się, że fakt iż powstanie tam stadion nie był tylko żartem władz Gdańska. Podsumujmy, co nowego wydarzyło się w ostatnim czasie w kwestii budowy gdańskiego stadionu.
Głosem spikera
MARCIN GAŁEK
Rozegrany pod koniec ubiegłego roku, w hali oliwskiej AWFiS, turniej „Piłkarski Sylwester – Gwiazdy pomagają” przywołał w pamięci rozgrywane, pod dachem, przed laty w Gdańsku futbolowe imprezy. Mało kto jednak pamięta, że biało –zieloni prezentowali także swoje umiejętności gry w hali poza granicami naszego kraju…
Top 2008 lechia.gda.pl: Artykuły, newsy, galerie...
MARIUSZ KORDEK
Co było ważne w 2008 w środowisku Lechii? Odpowiedź można zaczerpnąć ze statystyk serwisu lechia.gda.pl. Prezentujemy najchętniej czytane i odwiedzane artykuły, newsy, wątki na forum, galerie oraz dział Ludzie Lechii.
Trzy lata przy Traugutta 29
REDAKCJA LGP
Copyrights lechia.gda.pl 2001-2024. Wszystkie prawa zastrzeżone.
kontakt | 0.032