Gdańsk: poniedziałek, 24 czerwca 2024
TYGODNIK

Tygodnik lechia.gda.pl nr 186 (3/2009)

3 lutego 2009

Jakub Zabłocki dla lechia.gda.pl
PAWEŁ DOCZYK
25- letni napastnik Jakub Zabłocki przyszedł do Lechii z Polonii Bytom, w której występował jeszcze w minionej rundzie. Z klubem z Gdańska piłkarz podpisał trzyletnią umowę. Działacze zapłacili za niego 150 tys. zł.
Damian Szuprytowski dla lechia.gda.pl
PAWEŁ DOCZYK
"Bardzo się cieszę, że całe zamieszanie wokół mojej osoby i sprawy związanej z kontraktem nareszcie się skończyło i mogę myśleć tylko o tym, aby trenować i walczyć o miejsce w składzie. Jestem bardzo szczęśliwy, że wszystko się wyjaśniło i mogę grać w mojej ukochanej Lechii" - powiedział wywiadzie dla lechia.gda.pl Damian Szuprytowski.
Lechia Gdańsk Spółka Akcyjna już jest
KAROL KOCJAN
Po wielu miesiącach wyczekiwania narodziło się nowe wcielenie Lechii Gdańsk. 28 stycznia 2009 klub z Traugutta stał się Spółką Akcyjną. To dopiero początek transformacji, lecz już teraz widać, że działacze odrobili lekcję historii – statut spółki zawiera system hamulców, który pozwoli kibicom bronić biało-zielonego dziedzictwa przed próbami „groclinizacji” gdańskiego klubu.
Kto pożegna się z Lechią?
KONRAD MARCIŃSKI
Jeszcze przed nastaniem zimowej oficjalnie zaprezentowano dziennikarzom i kibicom nazwiska tych piłkarzy, którzy przed rozpoczęciem rundy rewanżowej mieliby opuścić szeregi gdańskiej Lechii. Tymczasem z listy, na której znalazło się aż dziewięciu zawodników, ubyło zaledwie trzech graczy...
Jeszcze w Lechii, a już w Polonii
JAKUB RUSAKOW
Zimowa przerwa w rozgrywkach ekstraklasy przebiega pod znakiem wielu plotek i domniemanych hitów transferowych. Zostanie ona jednak zapamiętana jeszcze z innego powodu...
Głosem spikera
MARCIN GAŁEK
Lechia Gdańsk to klub, którego firmowymi znakami od dziesięcioleci są szkolenie piłkarskiej młodzieży oraz gra w defensywie. Postacią łączącą oba przymioty jest Tomasz Piętka – stoper drugoligowego zespołu Biało - Zielonych pierwszej połowy lat 90. ubiegłego stulecia.
Korupcja pożera polski futbol
DOMINIK SOŁTYSIAK
Zatrzymanie w ostatnich dniach ikony lidera piłkarskiej Ekstraklasy nie pozostawia złudzeń w jak głębokiej korupcji tkwi polska ligowa piłka. Podczas gdy wiele dyscyplin sportowych w kraju rozwija się w najlepsze, polska ligowa piłka kopana przypomina relikt przeszłości, a film Janusza Zaorskiego przedstawiający patologię ligowej rzeczywistości nie stracił nic na swojej aktualności.
Lechia Gdańsk 1:0 Bałtyk Gdynia
ROBERT ŚLIWIŃSKI
MARCIN GAŁEK
Copyrights lechia.gda.pl 2001-2024. Wszystkie prawa zastrzeżone.
kontakt | 0.035