Gdańsk: niedziela, 5 grudnia 2021
TYGODNIK

Tygodnik lechia.gda.pl nr 190 (7/2009)

10 marca 2009

Lechia Gdańsk - Ruch Chorzów 2:0
MATEUSZ JASZTAL
Jak ważną potyczką był mecz z Ruchem obrazuje spontaniczna i niezmierna radość trenera Zielińskiego po bramce Jakuba Kawy, która przesądziła losy spotkania i przypieczętowała zwycięstwo Biało-Zielonych. Wygrana pozwoliła Lechii utrzymać bezpieczny dystans od dołu tabeli i spokojnie kroczyć do celu, jakim jest zachowanie statusu „ekstraklasowca”.
Jakub Kawa dla lechia.gda.pl
PAWEŁ DOCZYK
"Mistrzostwo Polski juniorów było ważnym wydarzeniem w moim życiu i z miłą chęcią zawsze wracam do tamtych chwil. Gol z Ruchem też jest bardzo istotny, ponieważ jest to moja pierwsza bramka w ekstraklasie w barwach Lechii, która w dodatku przyczyniła się do naszego zwycięstwa. Dlatego i jedno, i drugie bardzo sobie cenię" - powiedział dla lechia.gda.pl Jakub Kawa.
Kontrowersje wokół ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych
KONRAD MARCIŃSKI
Przyjęta przez Sejm 11 lutego 2009 roku nowelizacja ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych, mająca na celu podniesienie poziomu bezpieczeństwa oraz zapewnienie porządku na wszystkich imprezach sportowych, artystycznych i rozrywkowych, uchwalona została przede wszystkim z myślą o meczach piłkarskich.
Okiem "Budzika" czyli piłka z podtekstami
PAWEŁ BUDZIWOJSKI
Wydarzeniem tej kolejki było nieoczekiwane widowisko, jakim uraczyli nas piłkarze ŁKS-u i Cracovii. Kto widział te spotkanie to zapewne pomyślał przez moment, że ogląda mecz Barcelona - Real Madryt. Takie emocje potrafią być również w naszej ekstraklasie. Sympatycy biało-zielonych również muszą być zadowoleni, było zwycięstwo i tylko to się liczyło!
I tak to się zaczęło... cz. 1
GRZEGORZ OPRZĄDEK
Od redakcji: Grzegorz Oprządek, piłkarz Lechii w latach 60. Debiutował w pierwszej drużynie w roku 1963 na boiskach I ligi. Grał w Biało-Zielonych barwach do końca sezonu 1970/71. Rozpoczynamy publikację cyklu wspomnień spisanych przez pana Grzegorza, które będą się pojawiać w kolejnych tygodnikach. Życzymy miłej lektury.
Archiwum Grzegorza Oprządka
REDAKCJA LECHIA.GDA.PL
Lechia Gdańsk 2:0 Ruch Chorzów
GRZEGORZ BORYCKI, ŁUKASZ SUPRUN
Copyrights lechia.gda.pl 2001-2021. Wszystkie prawa zastrzeżone.
kontakt | 0.045