Gdańsk: niedziela, 18 kwietnia 2021
TYGODNIK
Podstrony:

Tygodnik lechia.gda.pl nr 199 (16/2009)

12 maja 2009

Lechia - Jagiellonia 3:1
MARIUSZ KORDEK
Pod wodzą trenera Tomasza Kafarskiego, Lechia zdobyła w pięciu meczach 7 punktów. Gdyby taka średnia była zachowana przed cały sezon, Biało-Zieloni na chwilę obecną mieliby w dorobku 37 punktów i bezpieczne miejsce w tabeli na kilka kolejek przed zakończeniem sezonu.
Stadionowa wolność słowa, czyli...
KAROL KOCJAN
Dwa tygodnie temu Lechia Gdańsk została ukarana przez Komisję Ligi „w związku z nagannym zachowaniem kibiców podczas meczu 25.kolejki”. O ile rzucanie butelką w sędziego liniowego jest bez żadnych wątpliwości kwalifikuje się do takiej oceny, to jednak karanie kibiców za treść wywieszanych przez nich transparentów wydaje się być już dyskusyjne. Które przepisy regulują tą kwestie ?
Głosem spikera
MARCIN GAŁEK
Ostatnia, absurdalna zresztą, decyzja o zamknięciu stadionu Lechii dla publiczności, nie była pierwszą tego typu w historii podjętą przez organ zarządzający rozgrywkami. Oto historia gdańskiego klubu pisana meczami, które odgórnym nakazem rozegrano bez kibiców, bądź kiedy biało – zieloni, jako gospodarze, zmuszeni byli grać na innym niż T29 obiekcie.
Sektor leśny - byłeś tam?
GRZEGORZ BORYCKI
Ci, którzy tam byli mówią, że atmosfera wśród kibiców była najlepsza ze wszystkich dotychczasowych wiosennych meczów. Bo choć ogląd murawy nie był idealny, to jednak doping był równy i wspólny jak nigdy. O czym mowa ? Oczywiście o legendarnym już "sektorze leśnym" stadionu przy Traugutta, który zapełnił się kibicami podczas sobotniego meczu z Jagiellonią.
Lesia jak narkotyk
ZBIGNIEW ZALEWSKI, BIULETYN MECZOWY BIAŁO-ZIELONI
Oszałamiający rozwój spół­dzielczości w socjalistycznej Polsce swój kulminacyjny punkt osiągnął w epoce miłościwie panującego nam Edwarda I Gierka.
Okiem "Budzika" czyli piłka z podtekstami
PAWEŁ BUDZIWOJSKI
W ekstraklasie robi się dym. I to już naprawdę koniec żartów, gra o mistrza i utrzymanie to już prawdziwa wojna. Aż dziw bierze, że Ekstraklasa nie ma teraz tytularnego sponsora, bo w jakiej lidze jest tyle emocji.
I tak to się zaczęło... cz. 9
GRZEGORZ OPRZĄDEK
Od redakcji: Kontynuacja wspomnień Grzegorza Oprządka, piłkarza Lechii w latach 60-tych.
Lechia 3-1 Jagielonia
GRZEGORZ BORYCKI, MARIUSZ HUBA
Lechia - Jagiellonia 3:1
GRZEGORZ BORYCKI
Weź udział w nowej, ekscytującej rywalizacji i powalcz o miano najlepszego Betona. Typuj na okrągło i wygrywaj nagrody!

Liga BetONów
Główny punkt programu nowej lechia.gda.pl: inernetowy tygodnik. Co wtorek artykuły na temat Lechii, publicystyka, informacje, galerie zdjęć i inne. Zapraszamy.

Ostatni numer
Wyraź swoją opinię na dany temat, podziel się uwagami z innymi kibicami Lechii. Nawet bez logowania możesz czytać forum bez ograniczeń.

Forum dyskusyjne
Copyrights lechia.gda.pl 2001-2021. Wszystkie prawa zastrzeżone.
kontakt | 0.076