Gdańsk: wtorek, 30 listopada 2021
TYGODNIK

Tygodnik lechia.gda.pl nr 201 (18/2009)

26 maja 2009

Lechia Gdańsk - Wisła Kraków 2:4
KAROL KOCJAN
Alfred Hitchcock mawiał, że pierwsza scena dobrego filmu powinna przedstawiać trzęsienie ziemii, a poźniej napięcie powinno już tylko rosnąć. Warunek ten z pewnością spełnił sobotni mecz przyjaźni pomiędzy Lechią Gdańsk, a Wisłą Kraków, w którym ujawniło się całe piękno futbolu i sportu w ogóle.
Karol Piątek dla lechia.gda.pl
DOMINIKA LIPKOWSKA
"Nie liczymy na żadną pomoc, a już na pewno nie Piasta. Będziemy chcieli skutecznie zagrać. Jedziemy do Gliwic z nastawieniem na zwycięstwo, z nastawieniem na zdobycie trzech punktów potrzebnych do utrzymania się w Ekstraklasie" - powiedział w wywiadzie dla lechia.gda.pl kapitan Biało-Zielonych Karol Piątek.
Do Gliwic po życie
KONRAD MARCIŃSKI
Wbrew szacunkom ekspertów 29. kolejka spotkań polskiej ekstraklasy nie przyniosła definitywnych rozstrzygnięć w walce o tytuł Mistrza Polski oraz o utrzymanie w najwyższej klasie rozgrywkowej. Na łamach naszego Tygodnika prezentujemy zatem kilka najbardziej prawdopodobnych wariantów kształtujących ostateczny wygląd ligowej tabeli. „Magii liczb” ciąg dalszy.
Głosem spikera
MARCIN GAŁEK
W poniedziałek, 18 maja 2009 r., odbyła się promocja książki Mariusza Kordka „Lechia. Od A – klasy do ekstraklasy”. To pierwsza tego typu szczegółowa monografia w historii klubu. Książka powinna znaleźć się na półce każdego, kto identyfikuje się z biało – zielonymi. Dlaczego? Bo to bezcenny zapis wydarzeń, które miały miejsce na przestrzeni lat 2001 – 2008.
Lesia jak narkotyk
ZBIGNIEW ZALEWSKI, BIULETYN MECZOWY BIAŁO-ZIELONI
Koniec sezonu piłkarskiego wzmaga u kibiców zainteresowanie matematyką. Kró­lowa nauk – zwana tak przez niektórych – dominuje swoją popularnością wszelkie inne dziedziny wiedzy.
Okiem "Budzika" czyli piłka z podtekstami
PAWEŁ BUDZIWOJSKI
W tej kolejce nic tak naprawdę się nie wyjaśniło. Zespoły walczące o utrzymanie tylko pogorszyły swoją sytuację. Teraz nawet ostatnia w tabeli Arka ma szansę na ligowy byt.
I tak to się zaczęło... cz. 11
GRZEGORZ OPRZĄDEK
Od redakcji: Kontynuacja wspomnień Grzegorza Oprządka, piłkarza Lechii w latach 60-tych.
Lechia Gdańsk - Wisła Kraków 2:4
GRZEGORZ BORYCKI, ROBERT ŚLIWIŃSKI
Copyrights lechia.gda.pl 2001-2021. Wszystkie prawa zastrzeżone.
kontakt | 0.037