Gdańsk: czwartek, 13 czerwca 2024
TYGODNIK

Tygodnik lechia.gda.pl nr 202 (19/2009)

2 czerwca 2009

Piast - Lechia 0:2
MATEUSZ JASZTAL
W tym roku takiej porażki, jak w meczu z Lechią Piast jeszcze nie zaznał, a dwie bramki stracił jedynie w potyczce z Lechem Poznań. Spotkanie Kolejorza zakończyło się jednak wynikiem 1:2. Jak widać Tomasz Kafarski lepiej rozgryzł drużynę Piasta niż Franciszek Smuda i utrzymał w ekstraklasie Lechię, jeszcze kilka kolejek temu uważaną za głównego kandydata do spadku.
7 powodów, dla których...
MICHAŁ KORNIAHO
Uff - ten właśnie dźwięk najczęściej można było usłyszeć z ust fanów gdańskiej Lechii tuż po zakończeniu ostatniej, 30. kolejki spotkań ekstraklasy sezonu 2008/2009. Wtedy właśnie faktem stało się, że zespół Biało-Zielonych niemal rzutem na taśmę uratował się przed degradacją.
Piotr Zejer (Lwy Północy) o gościnie kibiców Wisły
MARIUSZ KORDEK
Mecz Lechii z Wisłą Kraków to nie tylko emocje sportowe, ale także możliwość spotkania i zacieśnienia braterskich więzi między kibicami obu drużyn. Przyjęcie wiślaków nabrało rozmiarów niczym gościna królewska. O przygotowaniu gościny dla kibiców Wisły rozmawiamy z Piotrem Zejerem, prezesem Stowarzyszenia Kibiców Lechii Gdańsk "Lwy Północy".
Okiem "Budzika" czyli piłka z podtekstami
PAWEŁ BUDZIWOJSKI
Ostatnia kolejka była decydująca. Dla wielu drużyn były to mecze o stawkę. Lechia na szczęście wygrała swoje spotkanie i Gdańsk w przyszłym sezonie obejrzy znowu ekstraklasę.
I tak to się zaczęło... cz. 12
GRZEGORZ OPRZĄDEK
Piast Gliwice - Lechia Gdańsk 0:2
MATEUSZ DARGACZ, MACIEJ GŁOMBIOWSKI
Copyrights lechia.gda.pl 2001-2024. Wszystkie prawa zastrzeżone.
kontakt | 0.032