Gdańsk: poniedziałek, 12 kwietnia 2021
TYGODNIK
Podstrony:

Tygodnik lechia.gda.pl nr 203 (20/2009)

9 czerwca 2009

Tomasz Kafarski dla lechia.gda.pl
MARIUSZ KORDEK, KAROL SZELOŻYŃSKI
Utrzymanie Lechii w ekstraklasie stawia na równi z awansem do najwyższej ligi. Objęcie funkcji pierwszego trenera było dla niego wielką szansą, ale też dużą odpowiedzialnością. Jest najmłodszym trenerem w ekstraklasie, co wcale nie oznacza, że brak mu doświadczenia. Przez ostatnie trzy lata pracował na Traugutta jako drugi trener.
Podsumowanie Wiosny 2009: Bramkarze
KAROL KOCJAN + REDAKCJA
Wbrew oczekiwaniom na wiosnę minionego sezonu w Lechii Gdańsk nie obserwowaliśmy zaciętej rywalizacji bramkarskiej. Od pierwszego do ostatniego meczu rundy rewanżowej w bramce Biało-Zielonych bronił Paweł Kapsa. Czy w takim razie znaczy to, że wiosnę piłkarz ten może zaliczyć do udanych ?
Podsumowanie wiosny 2009: Obrońcy
PAWEŁ DOCZYK + REDAKCJA
W rundzie wiosennej obrońcy Lechii grali na dobrym poziomie, tracąc 18 goli, osiągając lepszy wynik niż w poprzedniej rundzie. Mimo uzyskania celu, jakim było utrzymanie, kilku zawodników nie zobaczymy wiosną w barwach gdańskiego zespołu.
Podsumowanie wiosny 2009: Pomocnicy
KONRAD MARCIŃSKI + REDAKCJA
O ile dziurawą obronę gdańskiej Lechii z jesieni 2008 poddano prawdziwej operacji plastycznej, o tyle całkiem przyzwoicie spisująca się formacja pomocy przeszła jedynie zabieg face liftingu. Choć z ekipą z Traugutta pożegnał się jej niewątpliwy lider – Łukasz Trałka, jednak kosmetyczne zmiany jakie zaszły w formacji środka pola wiosną 2009 dały nadspodziewanie dobre efekty.
Podsumowanie wiosny 2009: Napastnicy
MATEUSZ JASZTAL + REDAKCJA
Pod względem liczby strzelonych bramek wiosną Lechia ustępuje głównie zespołom ze ścisłej czołówki ekstraklasy, outsiderów zostawiając daleko z tyłu. W takim razie, czy słusznie spadła fala krytyki na snajperów Biało-Zielonych posądzając ich o strzelecką indolencję w pierwszej połowie 2009 roku?
Głosem spikera
MARCIN GAŁEK
Lechia Gdańsk po latach powróciła na piłkarskie salony! Swój pierwszy sezon w piłkarskiej elicie zakończyła na 12 miejscu (na 11 - uwzględniając decyzję o nie przyznaniu ŁKS Łódź licencji na grę w ekstraklasie w kolejnym sezonie).
Weź udział w nowej, ekscytującej rywalizacji i powalcz o miano najlepszego Betona. Typuj na okrągło i wygrywaj nagrody!

Liga BetONów
Główny punkt programu nowej lechia.gda.pl: inernetowy tygodnik. Co wtorek artykuły na temat Lechii, publicystyka, informacje, galerie zdjęć i inne. Zapraszamy.

Ostatni numer
Wyraź swoją opinię na dany temat, podziel się uwagami z innymi kibicami Lechii. Nawet bez logowania możesz czytać forum bez ograniczeń.

Forum dyskusyjne
Copyrights lechia.gda.pl 2001-2021. Wszystkie prawa zastrzeżone.
kontakt | 0.043