Gdańsk: czwartek, 22 kwietnia 2021
TYGODNIK
Podstrony:

Tygodnik lechia.gda.pl nr 223 (40/2009)

27 października 2009

Lech prawie na łopatkach
MATEUSZ JASZTAL
O postawie Lechii w meczu z Lechem Poznań można by pisać w samych superlatywach, gdyby tylko dobrej i efektownej gry całego zespołu swoją indolencją strzelecką nie przyćmili tzw. „napastnicy” Biało-Zielonych. Po raz kolejny lechiści tracą punkty przez gremialne pudłowanie pod bramką przeciwnika.
Roman Korynt dla lechia.gda.pl
JAKUB NOWAKOWSKI
Mistrz Wybrzeża w boksie (1946-1947), laureat Złotych Butów w plebiscycie Sportu (1959 i 1960), wielokrotny reprezentant Polski w piłce nożnej i przede wszystkim oddany całym sercem Lechii piłkarz i trener (od 1953) obchodził 12 października 80 urodziny. Legenda Gdańskiej Lechii udzieliła wywiadu rzeki specjalnie dla czytelników lechia.gda.pl. W tym tygodniu prezentujemy drugą część wywiadu.
Zbigniew "Gebels" Zalewski dla lechia.gda.pl
PAWEŁ DOCZYK
"W najbliższym czasie przedstawimy szerszy projekt integracji środowiska związanego z Lechią. Chodzi głównie o środowisko oldbojów. Nie chcemy ograniczać się tylko do boiska, ale również do innych działań. W klubie musi znaleźć się miejsce również dla byłych piłkarzy, którzy kiedyś przynieśli chwałę Biało-Zielonym" - powiedział dla lechia.gda.pl kierownik Lechii Oldboys Zbigniew Zalewski.
Afera "Fryzjera"
DOMINIKA LIPKOWSKA
Ten temat był poruszany już wiele razy. Korupcja w polskiej piłce. Zjawisko znane i niezbyt lubiane. Niedawno w moje ręce wpadła bardzo interesująca lektura. "Mafia Fryzjera - sensacyjne kulisy afery piłkarskiej". Proponuję tę książkę każdemu, kto chce, żeby jego światopogląd piłkarski runął jak klocki domino.
Głosem spikera
MARCIN GAŁEK
Wierność klubowym barwom to coraz rzadziej spotykana dziś cecha wśród zawodowych piłkarzy. W historii Lechii nietrudno jednak znaleźć zawodników, którzy niemal od początku przygody z piłką aż po jej zakończenie, związani byli z gdańskim klubem. Jedną z takich postaci był Andrzej Salach…
Ekstraklasa okiem sceptyka
ŁUKASZ BARTOSIEWICZ
W tym tygodniu większość europejskich klubów walczyła o punkty w europejskich pucharach. Polskie zespoły już dawno oceniły, że taka zabawa jest zbyt męcząca i ich nie interesuje. Dlatego też, nie trapione zbędną rywalizacją, mogły się spokojnie przygotowywać do 11. kolejki polskiej ekstraklasy.
Lesia jak narkotyk
ZBIGNIEW ZALEWSKI, BIULETYN MECZOWY BIAŁO-ZIELONI
Historia ludzkości to odwieczna walka dobra ze złem. Synonimem tego pierwszego jest anioł, naturalną rzeczą zło reprezentuje diabeł...
Bytovia II Bytów - Wisła Kraków 0:2
ROBERT ŚLIWIŃSKI
Lechia Gdańsk - Lech Poznań 0:0
PIOTR MATUSEWICZ
Weź udział w nowej, ekscytującej rywalizacji i powalcz o miano najlepszego Betona. Typuj na okrągło i wygrywaj nagrody!

Liga BetONów
Główny punkt programu nowej lechia.gda.pl: inernetowy tygodnik. Co wtorek artykuły na temat Lechii, publicystyka, informacje, galerie zdjęć i inne. Zapraszamy.

Ostatni numer
Wyraź swoją opinię na dany temat, podziel się uwagami z innymi kibicami Lechii. Nawet bez logowania możesz czytać forum bez ograniczeń.

Forum dyskusyjne
Copyrights lechia.gda.pl 2001-2021. Wszystkie prawa zastrzeżone.
kontakt | 0.019