Gdańsk: sobota, 22 czerwca 2024
TYGODNIK

Tygodnik lechia.gda.pl nr 230 (47/2009)

15 grudnia 2009

Lechia Gdańsk - Cracovia Kraków 1:0
JAKUB NOWAKOWSKI
Dzięki drugiej w tym sezonie wygranej Lechii z Cracovią Kraków podopieczni Tomasza Kafarskiego spędzą zimę na dobrej szóstej lokacie. Zwycięskiego gola na wagę trzech punktów, pierwszych od 80 dni na własnym boisku, zdobył wychowanek Lechii Tomasz Dawidowski, dla którego była to pierwsza strzelona bramka od 2234 dni...
Podsumowanie Jesieni 2009: Bramkarze
KAROL KOCJAN + REDAKCJA
Rywalizacja pomiędzy słupkami bramki Lechii Gdańsk obecnej jesieni była niemal dokładną odwrotnością tego, co stało się jesienią sezonu 2008/09. Mianowicie, znów podczas trwania rundy nastąpiła zmiana pomiędzy słupkami Biało-Zielonych. Tym razem to Paweł Kapsa „wygryzł” Mateusza Bąka i rozegrał kilka bardzo dobrych spotkań.
Podsumowanie jesieni 2009: Obrońcy
PAWEŁ DOCZYK + REDAKCJA
15 - tyle goli w rundzie jesiennej stracili piłkarze Lechii w rozgrywkach ekstraklasy. W porównaniu do jesieni wiosną w zespole z Gdańska nie zobaczymy dwóch defensorów: Jakuba Kawy oraz Jacka Manuszewskiego. Jeżeli Biało-Zieloni chcą grać o czołowe lokaty niezbędne są wzmocnienia linii defensywy, zwłaszcza na bokach.
Podsumowanie Jesieni 2009: Pomocnicy
KONRAD MARCIŃSKI + REDAKCJA
Aż 11 z łącznej liczby 18 zdobytych przez Lechię bramek w rundzie jesiennej jest udziałem pomocników, którzy w strzelaniu goli skutecznie wyręczyli nieporadnych napastników. Po dwa trafienia zaliczyli solidarnie Marcin Kaczmarek, Paweł Nowak, Karol Piątek i Maciej Rogalski. O jedno więcej ma Piotr Wiśniewski.
Podsumowanie Jesieni 2009: Napastnicy
MICHAŁ KORNIAHO + REDAKCJA
To nie była dobra jesień w wykonaniu napastników Lechii. Ich postawę w pierwszej połowie sezonu 2009/2010 można scharakteryzować jednym słowem: nieskuteczni. Na szczęście pod sam koniec roku ogólna ocena linii ataku Biało-Zielonych odrobinę wzrosła.
Piotr Czaja i Sławomir Matuk dla lechia.gda.pl
KAROL KOCJAN
W ubiegłą niedzielę dużym sukcesem Lechii Gdańsk zakończył się prestiżowy Turniej o Złote Lwy Gdańskie. Pierwsza drużyna Biało-Zielonych (rocznik 1995) wygrała turniej, zaś ich o rok młodzi koledzy uplasowali się na trzeciej lokacie. O młodych talentach Lechia.gda.pl opowiedzieli ich opiekunowie – Piotr Czaja i Sławomir Matuk.
Ekstraklasa okiem sceptyka
ŁUKASZ BARTOSIEWICZ
Stało się! To już ostatnia tegoroczna kolejka polskiej ekstaklapy, ekhm… klasy. Po przebrnięciu tych ostatnich ośmiu spotkań można odstawić nerwosol i udać się na zasłużony odpoczynek.
Trzy po trzy Budzika
PAWEŁ BUDZIWOJSKI
Koniec roku to czas podsumowań. Dla zarządu, kibiców i trenerów Lechii ocena kończącego się roku może być jak najbardziej pozytywna. Utrzymanie się w elicie i dobre szóste miejsce w nowym sezonie, to naprawdę dobry wynik.
Turniej o Złote Lwy Gdańskie
ROBERT ŚLIWIŃSKI
Lechia Gdańsk - Cracovia Kraków 1:0
PIOTR MATUSEWICZ
Copyrights lechia.gda.pl 2001-2024. Wszystkie prawa zastrzeżone.
kontakt | 0.012