Gdańsk: czwartek, 30 listopada 2023
TYGODNIK

Tygodnik lechia.gda.pl nr 232 (1/2010)

5 stycznia 2010

Czy Lechia poprawi swoją lokatę w tabeli?
ADAM CHUDZIŃSKI
Po siedemnastu ligowych kolejkach drużyna Lechii Gdańsk zajmuje wysokie szóste miejsce w tabeli. Jednakże jak to wieści staropolskie przysłowie „apetyt rośnie w miarę jedzenia”. Czy możliwe jest zatem, aby na mecie obecnego sezonu drużyna biało-zielonych uplasowała się jeszcze wyżej w ligowej hierarchii? Oto kilka przyczyn i warunków, które pozwalają myśleć o tym optymistycznie.
Trudna miłość
KONRAD MARCIŃSKI
Cienias, słabizna, piach, drewno, leń – to tylko część określeń, którymi kibice gdańskiej Lechii "obdarzyli" Macieja Rogalskiego, reprezentującego biało-zielone barwy od stycznia 2007. Czym zasłużył sobie „Rogaldinho” na tak negatywną opinię wśród sympatyków Lechii i czy rzeczywiście jest ona uzasadniona?
Rekordowe passy Lechii, rozdział pierwszy
KAROL KOCJAN
W zeszłym sezonie martwiliśmy się tym, że Lechia nie może wygrać na wyjeździe. W tym sezonie sen z powiek spędzała nam niemoc Biało-Zielonych na Traugutta. Okazuje się, że najbardziej fatalne serie Lechii w ekstraklasie trwały o wiele dłużej. Oto pierwsza część naszego zestawienia klubowych rekordów.
Głosem spikera
MARCIN GAŁEK
Już od ponad roku, ponownie, możemy cieszyć się występami piłkarzy Lechii w najwyższej klasie rozgrywkowej. W tym okresie opublikowałem kilka zestawień statystycznych dotyczących osiągnięć biało – zielonych w ekstraklasie. Dziś przedstawiam uaktualnione tabele, które pokazują, jak prezentują się dokonania naszych ulubieńców na tle idoli gdańskiej publiczności sprzed lat…
Ekstraklasa okiem sceptyka, podsumowanie rundy jesiennej- II
ŁUKASZ BARTOSIEWICZ
Czas na drugą cześć podsumowania rundy jesiennej. Tym razem schodzimy trochę niżej i przyjrzymy się zespołom z miejsc 5-8. Drużyny zajmujące te pozycje prezentowały się całkiem interesująco. Ponieważ w polskiej lidze jest to zjawisko równie niespotykane jak Jacek Gmoch bez zestawu flamastrów w TVP, warto się temu przyjrzeć.
Turniej o Złote Lwy Gdańskie
PIOTR MATUSEWICZ
Rok 2009 w obiektywie
ROBERT ŚLIWIŃSKI
Copyrights lechia.gda.pl 2001-2023. Wszystkie prawa zastrzeżone.
kontakt | 0.030