Gdańsk: czwartek, 30 listopada 2023
TYGODNIK

Tygodnik lechia.gda.pl nr 238 (7/2010)

16 marca 2010

Śląsk - Lechia 1:2
KONRAD MARCIŃSKI
Mecz Śląska z Lechią był dla biało-zielonych spotkaniem z gatunku „mamy coś do udowodnienia”. Zarówno cała drużyna, jak i poszczególni zawodnicy oraz trener pokazali, że mają charakter i wolę walki. Głównie dzięki tym cechom, lechiści wywieźli z Wrocławia cenne zwycięstwo.
Trójmecz przyjaźni?
ADAM CHUDZIŃSKI
Przed nami niezwykle emocjonujący tydzień. W przeciągu najbliższych siedmiu dni drużyna gdańskiej Lechii trzykrotnie zmierzy się z aktualnym mistrzem Polski, krakowską Wisłą. Z założenia krakowianie wydawać by się mogli rywalem nie do „przejścia”, jednakże ostatnie ich wyniki pozwalają biało-zielonym fanom z nadzieją patrzeć w przyszłość!
Tomasz Borkowski dla lechia.gda.pl
PAWEŁ DOCZYK
"Dostaliśmy konkretne zadanie czyli awans do III ligi po to, aby ci młodzi zawodnicy ogrywali się w rywalizacji z mocnymi drużynami seniorów. Chłopcy wiedzą o co grają. Mają podpisane profesjonalne kontrakty, więc nie można powiedzieć, że jest to zespół amatorski. Mają cel, który muszą zrealizować." - powiedział w wywiadzie dla lechia.gda.pl szkoleniowiec rezerw Tomasz Borkowski.
Cztery mecze przyjaźni w ciągu dwóch tygodni
KAROL KOCJAN
Tegoroczne rozgrywki piłkarskie w Polsce przyniosły kibicom Lechii Gdańsk nie lada niespodziankę – cztery mecze przyjaźni pod rząd. Za nami pierwszy epizod, czyli konfrontacja ze Śląskiem, a przed nami trójmecz Lechia – Wisła, czyli serial spotkań pomiędzy kibicami obu drużyn.
Głosem Spikera
MARCIN GAŁEK
Już jutro czeka nas ćwierćfinałowy mecz Remes Pucharu Polski (17.03.2010, godz. 17.15) pomiędzy Lechią a krakowską Wisłą. Będzie to mecz Nr 100 w historii występów biało – zielonych w tych rozgrywkach na szczeblu centralnym.
Ekstraklasa okiem sceptyka
ŁUKASZ BARTOSIEWICZ
Sceptyk wita raz jeszcze! W polskiej lidze od początku wiosny (przynajmniej tej piłkarskiej) dzieją się ciekawe rzeczy. Ostatnio sypnęło niespodziankami. Ale czy na pewno? Z naszą ekstraklasą jak z PKP. Kiedy np. podróżujący dostanie bilet na nieistniejące miejsce, najpierw jest zaskoczony, ale znając nasze realia myśli sobie: „No tak, tu wszystko jest możliwe”.
Przegląd Prasy: Śląsk Wrocław - Lechia Gdańsk
KAROL KOCJAN
Po zwycięstwie 2:1 we Wrocławiu Lechia Gdańsk zebrała bardzo dobre recenzje w prasie ogólnopolskiej, choć wielu dziennikarzy podkreślało, że zwycięstwo nie wynikało z lepszej niż drużyna Śląska gry, ale wyższej skuteczności.
Lechia Gdańsk - Wisła Kraków 0:0
PIOTR MATUSEWICZ, ROBERT ŚLIWIŃSKI, GRZEGORZ BORYCKI
MESA: Lechia Gdańsk - Śląsk Wrocław 1:0
PIOTR MATUSEWICZ
Śląsk Wrocław - Lechia Gdańsk 1:2
DAWID GASZYŃSKI / WWW.WROCLAWIANIE.INFO
Copyrights lechia.gda.pl 2001-2023. Wszystkie prawa zastrzeżone.
kontakt | 0.039