Gdańsk: poniedziałek, 12 kwietnia 2021
TYGODNIK
Podstrony:

Tygodnik lechia.gda.pl nr 240 (9/2010)

30 marca 2010

Lechia Gdańsk - Legia Warszawa 2:3
KONRAD MARCIŃSKI
Po spotkaniu Lechii z Legią w pomeczowych relacjach oraz wypowiedziach zawodników najczęściej przewijało się jedno słowo: „charakter”. Trudno się nie zgodzić, że to właśnie ten czynnik zadecydował o piątkowej porażce biało-zielonych.
Laury po 27 latach?
ADAM CHUDZIŃSKI
22 czerwca 1983 roku Lechia Gdańsk odniosła najspektakularniejsze w historii klubu zwycięstwo. W finale Pucharu Polski sezonu 1982/83 rozegranym na boisku w Piotrkowie Trybunalskim, po ciekawym pojedynku pokonała ona gliwicki Piast 2:1.
Głosem spikera
MARCIN GAŁEK
30 marca upływa 65 rocznica „wyzwolenia” Gdańska przez Armię Czerwoną i Wojsko Polskie. Kilka miesięcy później powstał Klub Sportowy przy Biurze Odbudowy Portów, który następnie przyjął nazwę Lechia. Od początku swojego istnienia związany był on z obiektem położonym przy ulicy Traugutta. Dziś słów kilka o początkach mariażu Lechii z T29…
Lesia jak narkotyk
ZBIGNIEW ZALEWSKI, BIULETYN MECZOWY "BIAŁO-ZIELONI"
"Jedzie, jedzie straż ogniowa trąbka gra, sikawkowy radę sobie da..." Popularny przed laty przebój Haliny Kunickiej jest mottem "karuzeli" zmian na trenerskich stołkach w klu­bach notujących (mówiąc oględnie) wyniki znacząco odbiegające od oczekiwań, nie tylko społecznych...
Ekstraklasa okiem sceptyka
ŁUKASZ BARTOSIEWICZ
Kolejka o numerze 22 była pod wieloma względami zaskakująca. Szczególnie dla niektórych golkiperów, którzy popełniali błędy, o których nie śniło się filozofom, ani w ogóle nikomu, kto nie miewa koszmarów. W tej kolejce dominowała również wyjątkowa gościnność. Zaledwie w dwóch na osiem spotkań triumfowali gospodarze.
Trening Lechii Gdańsk
PIOTR MATUSEWICZ
Lechia Gdańsk - Legia Warszawa 2:3
PIOTR MATUSEWICZ, GRZEGORZ BORYCKI
Weź udział w nowej, ekscytującej rywalizacji i powalcz o miano najlepszego Betona. Typuj na okrągło i wygrywaj nagrody!

Liga BetONów
Główny punkt programu nowej lechia.gda.pl: inernetowy tygodnik. Co wtorek artykuły na temat Lechii, publicystyka, informacje, galerie zdjęć i inne. Zapraszamy.

Ostatni numer
Wyraź swoją opinię na dany temat, podziel się uwagami z innymi kibicami Lechii. Nawet bez logowania możesz czytać forum bez ograniczeń.

Forum dyskusyjne
Copyrights lechia.gda.pl 2001-2021. Wszystkie prawa zastrzeżone.
kontakt | 0.044