Gdańsk: sobota, 22 czerwca 2024
TYGODNIK

Tygodnik lechia.gda.pl nr 248 (17/2010)

25 maja 2010

Ocena sezonu 2009/10
KAROL KOCJAN
Zbliża się czerwiec – większości z nas miesiąc ten zawsze kojarzył się z początkiem wakacji i… rozdaniem szkolnych świadectw. W tym sezonie-roku szkolnym swoje świadectwo dostanie też od portalu Lechia.gda.pl Lechia Gdańsk. Niestety, średnia ocen nie pozwala przyznać gdańskiemu klubowi biało-zielonego paska.
Podsumowanie wiosny 2010: Bramkarze
PAWEŁ DOCZYK + REDAKCJA
32 - tyle bramek w minionym sezonie wpuścili bramkarze Lechii Gdańsk Paweł Kapsa oraz Sebastian Małkowski. Wiosną zdecydowanym numerem 1. "między słupkami" był Kapsa, który wystąpił we wszystkich spotkaniach, w tym 12 od pierwszej minuty.
Podsumowanie wiosny 2010: Obrońcy
ADAM CHUDZIŃSKI + REDAKCJA
Ze straconymi 32 bramkami w sezonie 2009/2010 drużyna Lechii Gdańsk plasuje się na 8 miejscu w klasyfikacji najlepiej grających w defensywie zespołów polskiej ekstraklasy. Takowy wynik to efekt starań zarówno gdańskich bramkarzy, jak i postawy trójmiejskich obrońców.
Podsumowanie Wiosny 2010: Pomocnicy
KONRAD MARCIŃSKI + REDAKCJA
W rundzie jesiennej to pomocnicy decydowali o sile ofensywnej gdańskiej Lechii. Wiosną było już o wiele gorzej. Łącznie gdańscy pomocnicy w 17 meczach (liga + Puchar Polski) strzelili raptem 5 goli.
Podsumowanie Wiosny 2010: Napastnicy
JAKUB NOWAKOWSKI + REDAKCJA
W rozegranych 13 ligowych spotkaniach rundy wiosennej napastnicy gdańskiej Lechii zdobyli 3 gole z 12 strzelonych bramek przez Lechię na wiosnę. Dodatkowo na niekorzyść formacji ofensywnej działa fakt, iż najskuteczniejszym strzelcem całego sezonu został Hubert Wołąkiewicz, nominalny stoper, zdobywca, aż 4 bramek. Tak tragicznej skuteczności napastników nie widziano w Lechii od wielu sezonów.
Piłkarze i trenerzy po meczu Polska - Niemcy
PAWEŁ DOCZYK
Z okazji III Zjazdu Gdańszczan na stadionie Lechii przy Traugutta, rozegrany został mecz oldbojów Polski i Niemiec. Biało-Czerwoni prowadzeni przez Bogusława Kaczmarka wygrali 4:1.
Lechia II Gdańsk - Pomorze Potęgowo 2:1
PIOTR MATUSEWICZ
MESA: Lechia Gdańsk - Odra Wodzisław 1:3
PIOTR MATUSEWICZ
Lechia II Gdańsk - Wietcisa Skarszewy 4:0
PIOTR MATUSEWICZ
Chojniczanka Chojnice - Lechia Gdańsk 2:3
PIOTR MATUSEWICZ
Copyrights lechia.gda.pl 2001-2024. Wszystkie prawa zastrzeżone.
kontakt | 0.034