Gdańsk: sobota, 20 lipca 2024
TYGODNIK

Tygodnik lechia.gda.pl nr 25 (25/2005)

20 września 2005

Lechia wygrała 2:0 z Drwęcą
MARIUSZ KORDEK
Każda seria dobiega kiedyś końca. Kilka tygodni temu zakończyła się seria meczów bez porażki biało-zielonych, a w minioną sobotę lechiści przerwali serię porażek, którą wyśrubowali do trzech. Trzeba mieć nadzieję, że tego rekordu długo nie pobiją.
Marcin Kaczmarek dla lechia.gda.pl
MICHAŁ KORNIAHO
"Trener Łazarek mógł mieć swoją opinię na temat gry mojego zespołu i ja mu tego nie bronię. Ale to nieuniknione, że będą się nam w tej lidze przydarzały mecze lepsze i gorsze. Na pewno w każdym spotkaniu będziemy walczyć i starać się wykorzystać jak najlepiej swoje umiejętności", mówi trener Lechii, Marcin Kaczmarek.
Frekwencja na Lechii, a krajowa rzeczywistość
STANISŁAW ŻEMOJTEL
Największą i dostrzegalną gołym okiem zmianą, jaka zaszła na Traugutta po kolejnym awansie, jest nie nowa klatka dla kibiców gości czy widowiska na wyższym sportowo poziomie, lecz pękające w szwach trybuny. Żywy potok płynący do wrzeszczańskiego stadionu przybierał na sile z każdym rokiem od A-klasowych początków, by obecnie osiągnąć rozmiary dostrzegalne z każdego miejsca w Polsce.
Praca trenera jak pociąg
MICHAŁ JERZYK
Przed meczem Lechii z Drwęcą było stosunkowo jasne, że stawką będą nie tylko ligowe punkty, ale również obrona trenerskich posad. Ostatecznie Marcin Kaczmarek mógł odetchnąć z ulgą, natomiast Andrzej Wiśniewski musiał skorzystać z walizek, które roztropnie przygotował sobie w Nowym Mieście Lubawskim już tydzień wcześniej.
Dalekie wyjazdy juniorów
MICHAŁ JERZYK
Dopiero w szóstej kolejce juniorzy starsi po raz pierwszy ruszyli się poza Gdańsk. Łącznie 180 kilometrów, jakie musieli pokonać, to i tak niewiele w porównaniu do 300 kilometrów juniorów młodszych. Obie ekipy pewnie zdobyły po komplecie punktów na odległych boiskach. Nie obyło się przy tym bez kontrowersji.
Lechia-Drwęca 2:0
MARIUSZ HUBA
Copyrights lechia.gda.pl 2001-2024. Wszystkie prawa zastrzeżone.
kontakt | 0.029