Gdańsk: czwartek, 30 listopada 2023
TYGODNIK

Tygodnik lechia.gda.pl nr 290 (6/2022)

11 grudnia 2022

OLIVER HOLDEN (TWITTER - @ERYKLAMA), TŁUM. BARTOSZ NAUS
Dzisiaj zaczynają się Mistrzostwa Świata! Wisienka na futbolowym torcie, rozgrywki, w których najlepsi piłkarze globu i ich reprezentacje konkurują ze sobą by wyłonić najlepszego. Turniej, który jednocześnie łączy ze sobą emocje rywalizacji i wspólnoty.
BARTOSZ NAUS, DAMIAN NITKA
Po zakończeniu rundy jesiennej spotkaliśmy się z trenerem Marcinem Kaczmarkiem. Jak podsumowuje swój powrót do Lechii? Dlaczego zawodnicy dopiero w grudniu rozjechali się na urlopy? Jaki jest jego pomysł na grę? Gdzie widzi potrzebę wzmocnień i co sądzi o licznie wygasających kontraktach?
Kim jest trener Biało-Zielonych?
PABLOT
Od 19 września 2022 r. Marcin Kaczmarek pełni funkcję pierwszego trenera Lechii Gdańsk. Postanowiliśmy przytoczyć historię trenera, który od najmłodszych lat poznawał piłkarski świat w Lechii.
MACIEJB
Przemysław Frankowski, Vanja Milinković-Savić, Filip Mladenović oraz Steven Vitoria - tych czterech dżentelmenów kojarzonych z Biało-Zielonymi wystąpiło na Mistrzostwach Świata w Katarze. Ich drużyny narodowe zakończyły już swoje występy na turnieju.
KAJETAN SAWICZ
Sławomir Peszko wydał swoją autobiografię. "Peszkografia" powstała we współpracy z Sebastianem Staszewskim. Nie zabrakło wątków związanych z Lechią Gdańsk.
Problemy transferowe Lechii Gdańsk
BARTEG
Najbliższe miesiące będą gorącymi dla osób w klubie odpowiedzialnych za transfery i budowanie kadry. W czerwcu 2023 roku kontrakty kończą się kilkunastu piłkarzom. Z kim na pewno warto je przedłużyć? Kto wciąż może stanowić o sile zespołu, a kto powinien definitywnie pożegnać się z Lechią?
Copyrights lechia.gda.pl 2001-2023. Wszystkie prawa zastrzeżone.
kontakt | 0.032