Gdańsk: wtorek, 16 kwietnia 2024
TYGODNIK

Tygodnik lechia.gda.pl nr 293 (3/2023)

11 lipca 2023

Rozmowa z napastnikiem Lechii
KAJETAN SAWICZ
Tomáš Bobček jest podstawowym napastnikiem Lechii Gdańsk. W rozmowie z Kajetanem Sawiczem zdradził, że chce sprawić, aby Lechia nie żałowała wydanych na niego pieniędzy.
Wspomnienie ostatnich 15 lat Lechii
KAMIL CIESZYŃSKI
Fundusz inwestycyjny MADA Global będzie trzecim właścicielem Lechii Gdańsk od momentu przekształcenia OSP Lechia Gdańsk w Lechię Gdańsk S.A. Gdański klub działa w formie spółki kapitałowej od 2009 roku.
Rozmowa z byłym Lechistą
DAMIAN NITKA
Przed inauguracyjnym meczem I ligi z Chrobrym Głogów porozmawialiśmy Mavroudisem Bougaidisem - piłkarzem Lechii w sezonie 2014/2015, a od 2021 roku Chrobrego Głogów. - Chciałem zostać na dłużej, ale Lechia nie zdecydowała się na wykup. To był dobry czas - powiedział nam Grek.
Rozmowa z Louisem d'Arrigo
DAMIAN NITKA
- Celem numer jeden jest zostanie tutaj, rozwinięcie się piłkarsko i pomoc Lechii w awansie do Ekstraklasy. Liczę, że wydarzy się to już w tym sezonie. Mam bardzo dobre przeczucia, bo tworzymy silny zespół – powiedział w rozmowie z lechia.gda.pl Louis D’Arrigo.
Biało-Zieloni obcokrajowcy
KAMIL CIESZYŃSKI
Według danych portalu TransferMarkt Lechia Gdańsk ma najwięcej obcokrajowców spośród drużyn 1. Ligi. Mimo rewolucji kadrowej, która miała miejsce podczas letniego okienka transferowego, liczba piłkarzy pochodzących z zagranicy nadal jest dwucyfrowa, a wynosi konkretnie 13. Tak duża liczba nie jest przypadkiem, ponieważ od kilku sezonów w kadrze Lechii Gdańsk możemy dostrzec wielokulturowość.
Błąd za błędem, absurd goni absurd
KAJETAN SAWICZ
W marketingu Lechii dzieją się rzeczy pasujące bardziej do Monty Pythona niż do sprawnie działającego klubu piłkarskiego. Piątkowe wydarzenia podczas sparingu są tylko potwierdzeniem tego smutnego trendu.
Copyrights lechia.gda.pl 2001-2024. Wszystkie prawa zastrzeżone.
kontakt | 0.013