Gdańsk: sobota, 13 lipca 2024
TYGODNIK

Tygodnik lechia.gda.pl nr 38 (1/2006)

4 stycznia 2006

Podsumowanie jesieni 2005: bramkarze
MICHAŁ JERZYK + REDAKCJA
Nie pierwszy już raz w historii Mateusz Bąk pozbawiony był poważnej konkurencji, do czego przyczynił się brak mocnego golkipera po odejściu Kamila Biecke do Arki Gdynia. Idący z Lechią od szóstej ligi Bączek stanął jednak na wysokości zadania. Był na tyle solidnym i pozytywnym punktem drużyny, że zdaniem lechia.gda.pl zasłużył na miano najlepszego lechisty rundy.
Podsumowanie jesieni 2005: obrońcy
MARIUSZ KORDEK + REDAKCJA
Niektórzy trenerzy twierdzą, że budowanie drużyny powinno zaczynać się od tyłów. Takiego zdania musiał być również trener Marcin Kaczmarek, gdyż właśnie formacja obronna została przed drugoligowym sezonem wzmocniona najbardziej.
Podsumowanie jesieni 2005: pomocnicy
STANISŁAW ŻEMOJTEL + REDAKCJA
Przed sezonem właśnie w pomocy upatrywano najsilniejszej formacji biało-zielonych. Choć wyliczając średnią notę na podstawie ocen zawodników pierwszego składu oraz zaliczając Bąka do bloku obronnego okazuje się, iż najlepiej jesienią wypadła defensywa, to jednak odchodząc od matematycznych rachunków palmę pierwszeństwa należy kolektywnie przyznać pomocnikom.
Podsumowanie jesieni 2005: napastnicy
OSKAR STANISZEWSKI + REDAKCJA
Niech za streszczenie jesiennej kondycji ataku Lechii posłuży ciekawostka, że najlepszymi strzelcami drużyny - z trzema zaledwie trafieniami - zostali obrońca Brede i pomocnik Wojciechowski. Napastnicy zdobyli w sumie cztery bramki. Tak źle nie było w żadnym innym przedstawicielu drugiej ligi.
Podsumowanie jesieni 2005: trener
KAROL SZELOŻYŃSKI + REDAKCJA
W gąszczu głosów nawołujących jesienią trenera Marcina Kaczmarka do ustąpienia ze stanowiska, brakowało jakichkolwiek propozycji ewentualnych następców. W przeciwieństwie do swojego ojca, który wyleciał z Łęcznej, Mały Bobo pozostanie szkoleniowcem Lechii także w rundzie wiosennej. Bez żadnego ultimatum, o jakim zaczęto plotkować.
Kto Odkryciem Rundy?
MICHAŁ JERZYK
W naszym zestawieniu brak pojawiającej się w przeszłości kategorii - Odkrycie Rundy. Wybór ten musiałby być jednak tak naciągany, że zdecydowaliśmy się go pominąć. To nie tylko efekt słabiutkiej skuteczności Lechii na letnim rynku transferowym.
Zawodnicy Lechii
MARIUSZ HUBA
Copyrights lechia.gda.pl 2001-2024. Wszystkie prawa zastrzeżone.
kontakt | 0.031