Gdańsk: wtorek, 16 kwietnia 2024
TYGODNIK

Tygodnik lechia.gda.pl nr 41 (4/2006)

24 stycznia 2006

Czas na podgrzewaną murawę
KAROL SZELOŻYŃSKI
Na termometrze mróz, za oknem zalega dużo białego puchu. Wymarzona pogoda dla amatorów zimowych szaleństw, a zarazem najgorszy okres dla kibiców najpopularniejszego w Polsce sportu - piłki nożnej. Dlaczego nasza przerwa w lidze trwa najdłużej w Europie? Jak temu zaradzić i sprawić, by futbol mógł powracać na stadion Lechii szybciej niż w połowie marca?
Lechiści na razie tylko trenują
OSKAR STANISZEWSKI
W sobotę lechiści mieli rozegrać pierwszy w tym roku mecz kontrolny, na przeszkodzie stanęły jednak opady śniegu i potężny mróz. Co prawda na przyszłą sobotę zapowiadana jest jeszcze bardziej arktyczna pogoda, ale kiedyś trzeba będzie przecież zacząć grać. Sparingpartnerów Lechia dobrała sobie już w grudniu.
Czy wiosną ktoś zagra ze Świtem?
MATEUSZ JASZTAL
W polskich realiach nikogo już nie dziwi, gdy liga kończy zmagania w niekompletnym składzie. Coraz głośniej o kłopotach Świtu Nowy Dwór Mazowiecki, który ma szansę oszczędzić biało-zielonym jednego wiosennego wyjazdu. Jak przedstawia się dla Lechii bilans zalet i wad takiego scenariusza?
Wychowankowie R. Kaczorka w Cetniewie
MICHAŁ JERZYK
Jakub Kawa, Rafał Loda, Łukasz Pietroń i Marcin Pietrowski to czterej wychowankowie trenera Romana Kaczorka, którzy znaleźli się w autokarze wiozącym drugoligowców Lechii na obóz przygotowawczy w Cetniewie. Zabrakło jednak miejsca dla największej dumy szkoleniowca juniorów starszych, czyli osławionego wyjazdami do Glasgow Roberta Hirsza.
Copyrights lechia.gda.pl 2001-2024. Wszystkie prawa zastrzeżone.
kontakt | 0.034