Gdańsk: sobota, 22 czerwca 2024
TYGODNIK

Tygodnik lechia.gda.pl nr 42 (5/2006)

31 stycznia 2006

Grali nowi piłkarze Lechii
KAROL SZELOŻYŃSKI, OSKAR STANISZEWSKI
Pierwszy sparing Lechii pokazał spragnionym piłki kibicom zarys umiejętności zimowych nabytków. Nowicjusze zaprezentowali się w komplecie. Obserwowaliśmy grę Rafała Kosznika, Karola Piątka, Łukasza Kubika, Jacka Manuszewskiego, Piotra Cetnarowicza oraz Grzegorza Króla.
Atak największym atutem Lechii?
CEZARY ZDANOWSKI
Gdańscy kibice od lat wzdychają za dobrym napastnikiem - łowcą bramek. Skuteczność bowiem od kilku sezonów jest piętą achillesową gdańszczan. Ostatnim wielkim snajperem był filigranowy Jerzy Kruszczyński. Teraz legendzie spróbują stawić czoła Grzegorz Król i Piotr Cetnarowicz.
Głosem spikera
MARCIN GAŁEK
W naszym kraju styczeń to tradycyjny okres "ładowania akumulatorów" przez graczy wszystkich ligowych zespołów. Swoistym urozmaiceniem ciężkich i żmudnych ćwiczeń od lat są turnieje halowe. Są, ale nie dla kibiców gdańskiej Lechii. A przecież ich tradycja jest w Gdańsku tak bogata!
Kwartet godnych kadrowiczów
MICHAŁ JERZYK
Jeszcze rok temu cała czwórka grała w zupełnie różnych klubach. Teraz wszyscy trafili na zgrupowanie reprezentacji Polski do lat 17 już jako zawodnicy Lechii. Debiuty z białym orłem na piersi nie wypadły chyba najgorzej, skoro trener Dariusz Dziekanowski rozważa wpisanie lechistów na następną listę powołań.
Copyrights lechia.gda.pl 2001-2024. Wszystkie prawa zastrzeżone.
kontakt | 0.031