Gdańsk: czwartek, 22 kwietnia 2021
TYGODNIK
Podstrony:

Tygodnik lechia.gda.pl nr 44 (7/2006)

14 lutego 2006

Lechia wstaje, Wybrzeże upada
MATEUSZ JASZTAL
Cztery lata temu Lechia przygotowywała się do rundy rewanżowej w szóstej lidze, gdy tymczasem GKS Wybrzeże zbroił się do występów w żużlowej ekstraklasie. Wydawało się, że sportowa przepaść jest nie do pokonania nawet w perspektywie kilku lat. Jak więc to możliwe, że dzisiaj sytuacja najpopularniejszych gdańskich klubów stała się niemalże odwrotna?
Izuagbe Ugonoh: przez Lechię do Hiszpanii?
KAROL SZELOŻYŃSKI, MICHAŁ JERZYK
Ma 19 lat. Jest czarnoskóry, ale urodzony i wychowany w Polsce. Zwiedził już kawał świata - od Nigerii, kraju swoich przodków, po Irlandię, gdzie aktualnie mieszkają jego rodzice. Cieszył się grą w serialu telewizyjnym, jednak w Polsce nie zawsze żyje mu się łatwo. W planach ma wyjazd do ligi hiszpańskiej, ale najbliższą rundę na pewno spędzi przy Traugutta, w rezerwach. Poznajmy Izu.
Głosem spikera
MARCIN GAŁEK
Już mniej niż miesiąc dzieli piłkarzy i kibiców Lechii od rozpoczęcia rundy rewanżowej. Jaka będzie to wiosna, nie wie jeszcze nikt. Jednakże warto przypomnieć sobie, jaka drugoligowa wiosna okazała się w historii naszej drużyny najlepszą, a jaka zapisała się w annałach historii jako największy niewypał.
Skąd wziął się słynny BKS
MARIUSZ KORDEK
Lechia Gdańsk kojarzy się od kilkudziesięciu lat z przydomkiem "Budowlani". To właśnie twór o nazwie Budowlany Klub Sportowy funkcjonował przez ponad cztery dekady. Przez kilka lat Budowlani Gdańsk funkcjonowali nawet w rozgrywkach ligowych.
Lechia-DKS 1:0
PIOTR MATUSEWICZ
Weź udział w nowej, ekscytującej rywalizacji i powalcz o miano najlepszego Betona. Typuj na okrągło i wygrywaj nagrody!

Liga BetONów
Główny punkt programu nowej lechia.gda.pl: inernetowy tygodnik. Co wtorek artykuły na temat Lechii, publicystyka, informacje, galerie zdjęć i inne. Zapraszamy.

Ostatni numer
Wyraź swoją opinię na dany temat, podziel się uwagami z innymi kibicami Lechii. Nawet bez logowania możesz czytać forum bez ograniczeń.

Forum dyskusyjne
Copyrights lechia.gda.pl 2001-2021. Wszystkie prawa zastrzeżone.
kontakt | 0.051