Gdańsk: sobota, 20 lipca 2024
TYGODNIK

Tygodnik lechia.gda.pl nr 5 (5/2005)

3 maja 2005

Wyniki niesamowite, problemy te same
MICHAŁ JERZYK
Kwiecień plecień, bo przeplata... Jakich więc nadprzyrodzonych mocy użyto, żeby nad Traugutta przez miesiąc nieustannie świeciło słońce? Drużyny seniorów, rezerw i juniorów starszych Lechii rozegrały w kwietniu 17 spotkań i odniosły komplet zwycięstw. Nieprawdopodobne zwłaszcza w odniesieniu do nędzy gdańskich boisk.
Losy awansu znalazły się w rękach Lechii
STANISŁAW ŻEMOJTEL
Po sobotnim wymęczonym zwycięstwie nad rezerwami Amiki, Lechia stała się głównym kandydatem do awansu. Postawa rywali w walce o II ligę powoli schodzi na plan dalszy, bo w tej chwili już tylko od dyspozycji naszych piłkarzy zależy obsada pierwszego miejsca tabeli.
Lechia kontra regulamin
BŁAŻEJ JENEK
O dwa miejsca dające awans do najwyższej ligi juniorskiej w województwie rywalizacja toczy się w trzech grupach. W dwóch z nich o pierwsze lokaty biją się zespoły z Traugutta, młodsze od reszty stawki. Niestety, na chwilę obecną, wygrana nawet w obu przypadkach nie da awansu młodym adeptom futbolu. Na przeszkodzie stoi regulamin Pomorskiego ZPN.
Trzecioligowe sezony biało-zielonych
MARIUSZ KORDEK
W swojej 60-letniej historii Lechia rywalizowała prawie na wszystkich szczeblach rozgrywek piłkarskich. Najwięcej, 28 sezonów spędziła na boiskach drugoligowych, przez 16 sezonów grała w ekstraklasie. Do trzecioligowych bojów biało-zieloni przystąpili po raz ósmy.
Juniorzy starsi rewelacją rozgrywek
MICHAŁ JERZYK
Szok w Gdyni. Pozostająca od początku sezonu głównym faworytem Arka zmiażdżona na własnym terenie przez Lechię. Młodość okazała się cwańsza i skuteczniejsza. To dopiero półmetek wiosny, ale jeżeli w tym tygodniu lechiści nie pozwolą arkowcom pokonać się na Traugutta, będą już tylko krok od mistrzostwa.
Lechia - Amica II 1:0
MARIUSZ HUBA
Copyrights lechia.gda.pl 2001-2024. Wszystkie prawa zastrzeżone.
kontakt | 0.035