Gdańsk: poniedziałek, 12 kwietnia 2021
TYGODNIK
Podstrony:

Tygodnik lechia.gda.pl nr 50 (13/2006)

28 marca 2006

Co zmienia opóźnienie wiosny?
MICHAŁ JERZYK
Już tylko kataklizm może przeszkodzić w rozegraniu zaplanowanego na środę meczu pomiędzy Widzewem Łódź a Lechią Gdańsk, choć w minionym tygodniu pewne warianty już nazajutrz okazywały się nic nie warte. Opóźnienia w inauguracji wiosennych rozgrywek to w Polsce rzecz dość naturalna, ale nie ulega wątpliwości, że powodująca określone konsekwencje.
Wywiad z Jackiem Manuszewskim
MATEUSZ JASZTAL, MARIUSZ KORDEK
Nie tylko Tomasz Borkowski uważa, że Jacek Manuszewski może być objawieniem rundy wiosennej. 33-letniego pomocnika doceniła także drużyna, bardzo szybko wybierając go do rady drużyny. - Jeden jest od tego, żeby krzyczeć, drugi od tego, żeby słuchać. Ja czasem muszę krzyknąć i kogoś ustawić - mówi Manuszewski przed meczem z Widzewem.
Poznaj najważniejsze przepisy
MARIUSZ PAWLIK
Świetny niegdyś bramkarz pierwszoligowy i międzynarodowy sędzia, Andrzej Czyżniewski, miał ponoć powiedzieć, że zanim został arbitrem, znał 10% przepisów. Nie wiadomo, ile w tym prawdy; pewne jest natomiast to, że przeciętny kibic czy zawodnik nie ma wielu możliwości dowiedzieć się czegokolwiek na temat prawidłowej interpretacji przepisów gry.
Głosem spikera
MARCIN GAŁEK
Może się to wielu czytelnikom wydać dziwne, ale w ponad 60-letniej historii klubu, piłkarze Lechii Gdańsk zaledwie trzykrotnie występowali w roli beniaminka II ligi. Czy biało-zielonym udawało się realizować postawiony przed nimi cel?
Korespondencja z Sosnowca
ŁUKASZ MAJ
Cykl pracy trenera Tochela w Zagłębiu Sosnowiec charakteryzuje się tym, że co dwa lata Zagłębie zalicza awans do wyższej ligi. Tak było w latach 1996-1998 (awans z IV do III ligi), 1998-2000 i 2002-2004 (awanse z III do II ligi). Zgodnie z tą teorią w obecnym sezonie sobotni przeciwnik Lechii Gdańsk powinien wywalczyć awans do ekstraklasy.
Juniorzy Lechii przed wiosną
MICHAŁ JERZYK
W weekend młodzież wraca na boiska. Lechia ostrzy sobie zęby na podwójne mistrzostwo Pomorza, a trenerzy zapowiadają, że o innym scenariuszu nie może być mowy. W przeddzień rozgrywek juniorzy starsi głowią się jednak, za jakie grzechy na ich drodze znów stać będzie Polonia Warszawa, a juniorzy młodsi - gdzie jest ich dom, skoro siedem domowych meczów rozegrają na pięciu obiektach!
Początek rundy rewanżowej
MARIUSZ KORDEK
Weź udział w nowej, ekscytującej rywalizacji i powalcz o miano najlepszego Betona. Typuj na okrągło i wygrywaj nagrody!

Liga BetONów
Główny punkt programu nowej lechia.gda.pl: inernetowy tygodnik. Co wtorek artykuły na temat Lechii, publicystyka, informacje, galerie zdjęć i inne. Zapraszamy.

Ostatni numer
Wyraź swoją opinię na dany temat, podziel się uwagami z innymi kibicami Lechii. Nawet bez logowania możesz czytać forum bez ograniczeń.

Forum dyskusyjne
Copyrights lechia.gda.pl 2001-2021. Wszystkie prawa zastrzeżone.
kontakt | 0.043