Gdańsk: czwartek, 20 czerwca 2024
TYGODNIK

Tygodnik lechia.gda.pl nr 51 (14/2006)

4 kwietnia 2006

Z Widzewem 0:4, z Zagłębiem 2:0
MICHAŁ JERZYK
Wystarczyła tylko jedna połowa inauguracyjnego meczu z Widzewem, żeby wśród kibiców Lechii po paru miesiącach znów odżyła dyskusja na temat Marcina Kaczmarka. Tym razem nastąpiła jednak o tyle istotna zmiana, że nawet ludzie stojący dotąd za szkoleniowcem murem wydali się nabrać poważnych wątpliwości.
"Dookoła meczu" z Krzysztofem Rusinkiem
KAROL SZELOŻYŃSKI
Od wysokiej przegranej do niespodziewanego zwycięstwa - tak najkrócej można podsumować początek wiosny w wykonaniu biało-zielonych. Krzysztof Rusinek przeciwko Widzewowi Łódź i Zagłębiu Sosnowiec zagrał na dwóch różnych pozycjach: najpierw pomocnika, później napastnika.
Sylwetka Zygmunta Jana Czyżewskiego
ANDRZEJ SKAŁCZYŃSKI
Do tej pory Zygmunt Jan Czyżewski kojarzony był głównie jako sprytny orędownik zmiany nazwy klubu z BOP "Baltia" na KS "Lechia". Umożliwiło mu to odejście w kwietniu 1946 roku do Łódzkiego KS bez żadnych prawnych przeszkód i konsekwencji. Tymczasem jego mniej znaną stroną jest to, że był wprost niebywale wszechstronnym sportowcem!
Piątek, 18.00: Ruch Chorzów - Lechia Gdańsk
OSKAR STANISZEWSKI
Po nieudanej inauguracji w Łodzi i pokonaniu Zagłębia głównie dzięki tragicznej formie gości, przyszedł czas na wyjazdowy mecz z Ruchem Chorzów. Ukarani ujemnymi punktami i stojący na skraju przepaści "Niebiescy" zrobią wszystko, by pokonać bezpośredniego rywala i oddalić widmo degradacji.
Minimalizm na inaugurację
MICHAŁ JERZYK
Przełożenie inauguracyjnej kolejki sprawiło, że już w pierwszym terminie doszło do starcia faworytów Ligi Juniorów Starszych. Lechia wywalczyła cenne zwycięstwo, ale styl pozostawił sporo do życzenia.
Lechia-Zagłębie 2:0
PIOTR MATUSEWICZ
Copyrights lechia.gda.pl 2001-2024. Wszystkie prawa zastrzeżone.
kontakt | 0.036