Gdańsk: sobota, 10 kwietnia 2021
TYGODNIK
Podstrony:

Tygodnik lechia.gda.pl nr 56 (19/2006)

9 maja 2006

Wielka reforma w Lechii Gdańsk
MICHAŁ JERZYK
Wprawdzie praca z młodzieżą uchodzi w Lechii za bardzo dobrą lub nawet wzorową, ale w tym banale coraz więcej legendy, a coraz mniej prawdy. Być może zmieni się to za sprawą decyzji o rozpoczęciu jednej z najpoważniejszych reform w historii klubu. Nie ma jednak rewolucji bez kontrowersji i ofiar.
Reforma w Lechii: Globisz popiera
MICHAŁ JERZYK
Będąc członkiem Rady Trenerów Lechii cztery lata temu Michał Globisz próbował namówić kolegów do zmiany systemu szkolenia, ci jednak zaprotestowali. Teraz uznany wychowawca młodzieży namawia Lechię, żeby kontynuowała ten projekt i nie przejmowała się krytycznymi głosami klubowych szkoleniowców.
Reforma w Lechii: podzieleni trenerzy
MICHAŁ JERZYK
Trenerzy Lechii Gdańsk podzielili się na dwie grupy: zwolenników reformy systemu szkolenia oraz tych, którzy nie widzą potrzeby jej wprowadzania. Po obu stronach nie brakuje zarówno mocnych nazwisk, jak również ciekawych opinii i argumentów.
Lechia-Radomiak 0:0
MATEUSZ JASZTAL
Napastnik wpadł w pole karne, dostał piłkę na szóstym metrze, a przed sobą miał tylko bramkarza. Kibice widzą już futbolówkę w siatce i myślą: Przecież nie można nie trafić w takiej sytuacji. A jednak można. Głównie dzięki indolencji strzeleckiej napastników Lechia trzeci raz z rzędu straciła cenne punkty.
Głosem spikera
MARCIN GAŁEK
Każdy, nawet kulinarny laik, przynajmniej raz w życiu zetknął się z książką kucharską. W opasłym zazwyczaj tomisku znaleźć można tysiące przepisów na to, jak dogodzić podniebieniu. Ciekawe, że nikt nie pokusił się jeszcze o stworzenie książki piłkarskiej zawierającej przepisy, jak osiągnąć określony cel.
Kolejni rywale: Piast i Polonia
MARIUSZ KORDEK
Najbliższych przeciwników nie należy chyba przedstawiać szerzej kibicom. Zarówno Polonia Bytom, jak i Piast Gliwice spędziły niemało sezonów na boiskach najwyższych polskich klas. Warto jednak przypomnieć niektóre fakty z życia obu klubów, odnoszące się także do Lechii.
Lechia-Radomiark 0:0
ŁUKASZ SZTUKOWSKI
Lechia-Radomiak 0:0
ŁUKASZ SZTUKOWSKI
Weź udział w nowej, ekscytującej rywalizacji i powalcz o miano najlepszego Betona. Typuj na okrągło i wygrywaj nagrody!

Liga BetONów
Główny punkt programu nowej lechia.gda.pl: inernetowy tygodnik. Co wtorek artykuły na temat Lechii, publicystyka, informacje, galerie zdjęć i inne. Zapraszamy.

Ostatni numer
Wyraź swoją opinię na dany temat, podziel się uwagami z innymi kibicami Lechii. Nawet bez logowania możesz czytać forum bez ograniczeń.

Forum dyskusyjne
Copyrights lechia.gda.pl 2001-2021. Wszystkie prawa zastrzeżone.
kontakt | 0.019