Gdańsk: piątek, 21 czerwca 2024
TYGODNIK

Tygodnik lechia.gda.pl nr 59 (22/2006)

30 maja 2006

Korespondencja z Nowego Dworu Maz.
PIOTR MATUSEWICZ
Od dawien dawna wszyscy wiedzą, że gra Lechii na wyjazdach nie jest zbyt owocna w kontekście punktów, a tym bardziej bramek strzelanych przez gdańską drużynę. Dotychczas w szesnastu spotkaniach rozegranych na boisku rywala Lechia zdobyła ledwo 12 punktów, co plasuje ją dopiero na 15. miejscu w tabeli wyjazdowej. Ze słabym Świtem uciułała tylko punkt.
Sławomir Wojciechowski wraca do gry
MICHAŁ JERZYK, MARIUSZ KORDEK
Równo dwa lata temu Sławomir Wojciechowski - najbardziej rozpoznawalny piłkarz Lechii - wrócił po krajowych i europejskich wojażach na Traugutta. Chociaż w ostatnich miesiącach nie grał z powodu kontuzji, ma jeszcze nadzieję pomóc w tym sezonie klubowi wybronić się przed barażami. Denerwuje się tylko, że nie podjęto z nim rozmów o przedłużeniu umowy.
Głosem spikera
MARCIN GAŁEK
Dwa miesiące rundy wiosennej II ligi za nami. Za kilkanaście dni zawodnicy trzynastu drużyn będą mogli rozpocząć urlopy, a pozostałą piątkę czekają baraże. Jak przebiegał ostatni miesiąc rywalizacji, jak przed decydującą fazą sezonu stoją akcje poszczególnych zespołów?
Przed meczami z Górnikiem i KSZO
MATEUSZ JASZTAL
Przed biało-zielonymi dwa najistotniejsze spotkania tego sezonu. Każda wpadka będzie miała bezpośrednie odzwierciedlenie w końcowej klasyfikacji tabeli drugiej ligi. W przypadku porażek szansy na rehabilitację już nie będzie. Najpierw na Traugutta przyjedzie trener Dragan, który wprowadził Arkę do ekstraklasy.
Juniorzy młodsi zaprzepaścili całą przewagę
MICHAŁ JERZYK
Wokół Roberta Hirsza nieustannie coś się dzieje. To nie chce podpisać kontraktu, to zostaje zawieszony, to debiutuje w drugiej lidze, to znów wyjeżdża na testy do Glasgow lub Rzymu. Na razie jednak 16-latek ma problem z potwierdzaniem na boisku zasadności szumu medialnego. Juniorzy młodsi mogą zapłacić wysoką cenę za przekonanie trenera Borkowskiego o zbawczej roli Roberta.
Weekendowy trening
ŁUKASZ SZTUKOWSKI
Świt-Lechia 0:0
PIOTR MATUSEWICZ
Copyrights lechia.gda.pl 2001-2024. Wszystkie prawa zastrzeżone.
kontakt | 0.031