Gdańsk: piątek, 21 czerwca 2024
TYGODNIK

Tygodnik lechia.gda.pl nr 62 (25/2006)

20 czerwca 2006

Tomasz Borkowski nowym trenerem Lechii
MARIUSZ KORDEK
Bezkrólewie trwało 112 godzin. Tomasz Borkowski jest czwartym z kolei trenerem odradzającej się Lechii. Po Tadeuszu Małolepszym, Jerzym Jastrzębowski i Marcinie Kaczmarku. Tak jak poprzednicy popularny "Borek" wywodzi się ze struktur biało-zielonych. Każdy z powyższych ma na swym koncie awans do wyższej klasy. Jak będzie z Borkowskim? Przed nim duże wyzwanie.
Co myślą piłkarze o nowych szkoleniowcach?
KAROL SZELOŻYŃSKI
W sobotę władze Lechii ogłosiły, że nowym trenerem biało-zielonych zostanie Tomasz Borkowski, a jego asystentem - Tomasz Kafarski. Jeszcze tego samego dnia skontaktowaliśmy się z trzema, świadomie wybranymi piłkarzami gdańskiej Lechii, bo ostatecznie to oni będą pracować z wyżej wymienionymi szkoleniowcami. Cała trójka podzieliła się z nami wrażeniami na temat swoich nowych opiekunów.
Wokół zmiany trenera w Lechii
CEZARY ZDANOWSKI
Jan Żurek - 15 tysięcy złotych miesięcznie. Dariusz Wójtowicz - 22 tysiące dla siebie i 12 dla asystenta Jacka Grembockiego. Czesław Michniewicz - żądanie gwarancji finansowych, odpowiedni budżet na transfery i jasno określony cel drużyny - awans do ekstraklasy. Krzysztof Chrobak - zobowiązanie w stosunku do Zagłębia Lubin.
Krótka historia nowego człowieka w sztabie Lechii
MATEUSZ JASZTAL. MARIUSZ KORDEK
Rzadko się zdarza, aby 26-letni trener prowadził zespół w III lidze. Na pewno trzeba mieć trochę szczęścia, sporo umiejętności oraz ludzi, którzy uwierzą, że ten człowiek sobie poradzi. Tego wszystkiego już pięć lat temu doświadczył Tomasz Kafarski. Mieszkaniec Kościerskiej Huty powraca do Lechii.
Maciej Kalkowski dla lechia.gda.pl
KAROL SZELOŻYŃSKI, MARIUSZ KORDEK
"Myślę, że obecnie ludziom, którzy są w zarządzie klubu leży dobro Lechii na sercu. Wcześniej różnie z tym bywało. Ja debiutowałem za Adama Musiała w II lidze, były to inne czasy, nie patrzyłem wtedy ile zarabiam, od kogo mam te pieniądze, różnie to bywało, raz mi przynosił ten, raz ten. Raz 10 złotych mniej, raz 10 więcej" - mówi dla lechia.gda.pl 31-letni kapitan Lechii - Maciej Kalkowski.
Głosem spikera
MARCIN GAŁEK
Selekcjoner reprezentacji to ukoronowanie kariery trenerskiej. Spośród tysięcy szkoleniowców zaledwie kilku ma okazję dostąpić tego zaszczytu. W historii Lechii możemy znaleźć kilka przypadków, kiedy praca przy Traugutta była pewnym etapem w późniejszej pracy przyszłych selekcjonerów.
Juniorzy młodsi Lechii mistrzem makroregionu
TOMASZ BOCHEŃSKI, KOM
Od lat szkolenie młodzieży przy Traugutta należy do najlepszych w Polsce. W rozgrywkach ligowych w regionie, każde miejsce poniżej pierwszego jest przyjmowane jako porażka. Juniorzy Tomasza Borkowskiego nie zawiedli. Teraz muszą pokazać, że są mistrzem nie tylko własnego podwórka.
Borek trenerem
REDAKCJA LECHIA.GDA.PL
Copyrights lechia.gda.pl 2001-2024. Wszystkie prawa zastrzeżone.
kontakt | 0.033