Gdańsk: czwartek, 30 maja 2024
TYGODNIK

Tygodnik lechia.gda.pl nr 66 (29/2006)

18 lipca 2006

5 lat lechia.gda.pl: historia powstania
MARIUSZ KORDEK
Jubileusz 5-lecia serwisu lechia.gda.pl każe spojrzeć wstecz. Pamięć choć dobra, jest czasami zawodna. Więc w sumie czas jest ku temu dobry na spisanie pewnych faktów, mających na celu podsumowanie działalności serwisu, już na dobre istniejącego w świadomości kibiców Lechii.
Najciekawsze daty i dokonania lechia.gda.pl
KAROL SZELOŻYŃSKI
Lechia.gda.pl nie jest zwykłym klubowym serwisem informacyjnym. Dzięki naszej pomocy udało się wprowadzić w życie liczne inicjatywy kibicowskie, nasze opinie nie pozstawały bez echa, a praca, którą wykonujemy, była niejednokrotnie doceniana przez osoby z zewnątrz. Czego konkretnie udało się nam wspólnie z Wami dokonać podczas trwającej już 5 lat przygody?
Znani lechiści o lechia.gda.pl
MICHAŁ JERZYK
Serwis lechia.gda.pl istnieje przede wszystkim z myślą o wspaniałych kibicach Lechii, ale wśród jego czytelników nie brakuje bynajmniej ludzi z boiska i jego najbliższych okolic: piłkarzy, trenerów, działaczy czy dziennikarzy. Poprosiliśmy najbardziej znanych, aby podzielili się z nami uwagami, także krytycznymi.
Liczby lechia.gda.pl
OSKAR STANISZEWSKI
Pięć lat istnienia lechia.gda.pl to blisko 150 relacji meczowych, ponad 3 tysiące niusów i 110 wywiadów, około 300 relacji juniorskich, ponad 9.000 wątków i 100.000 wpisów na forum. Ale to także tysiące godzin pracy od kilku do kilkunastu osób, wiele nieprzespanych nocy, kilkadziesiąt tysięcy kilometrów przejechanych za drużyną. Ktoś mógłby zapytać: po co to wszystko?
Prosimy się nie śmiać
LECHIA.GDA.PL
Życie młodego dziennikarza to ciężki chleb. Na każdym kroku złośliwie czai się przeszkoda, a rozmówcy na wiele wymyślnych sposobów rzucają pod nogi kłody. Zwykle dzielnie sobie z tym radzimy, ale zdarzają się momenty, w których zmuszeni jesteśmy wywiesić białą flagę.
Przemiany w lechia.gda.pl
MICHAŁ JERZYK
Historia lechia.gda.pl to dwa wyraźnie oddzielone okresy - trzyletni do zawieszenia działalności oraz od reaktywacji do dnia dzisiejszego. Niejeden uroni jeszcze łzę za pierwszą odsłoną i westchnie: dziś to już nie to samo. Nawet jeśli, bardziej dotyczy to zmian wokół samej Lechii, niż serwisu, który aby przetrwać, zmuszony był przejść reformę.
Wspomnienia Janusza Charczuka cz.1
JANUSZ CHARCZUK, KOM
Ale w Gdańsku ostro trenuję razem z Romanem Koryntem, który też nie pojechał na mecze kontrolne. Do klubu przychodzi telegram z NRD, że mamy obaj stawić się w hotelu w Zabrzu na mecz z Górnikiem. A jednak. 13 marca 1960, mój debiut w pierwszej lidze - tak opisuje swój debiut Janusz Charczuk. Dziś pierwsza część jego wspomnień.
Copyrights lechia.gda.pl 2001-2024. Wszystkie prawa zastrzeżone.
kontakt | 0.012