Gdańsk: piątek, 22 października 2021
TYGODNIK

Tygodnik lechia.gda.pl nr 72 (35/2006)

29 sierpnia 2006

Poprawinowe zwycięstwo, czyli Lechia-Polonia 2:0
MATEUSZ JASZTAL
"Chcę, żeby Lechia grała ładniej. Musi grać ofensywnie i strzelać gole" - mówił po objęciu stanowiska pierwszego szkoleniowca gdańskiej ekipy Tomasz Borkowski. I słowa dotrzymał, przynajmniej jeśli chodzi o niedzielny pojedynek z warszawską Polonią.
"Dookoła meczu" z Mariuszem Pawlakiem
KAROL SZELOŻYŃSKI
Mariusz Pawlak jest obecnie najbardziej doświadczonym piłkarzem Lechii, jeśli chodzi o liczbę występów w I lidze. Zagrał w niej 224 razy. Po powrocie do Lechii trenerzy widzieli w nim zbawcę gdańskiej defensywy. Rzeczywistość okazała się inna, więc Tomasz Borkowski szukał optymalnego rozwiązania. W końcu znalazł popularnemu "Cyganowi" miejsce w drugiej linii, przed parą środkowych obrońców.
Lechia awansowała do 1/16 finału PP
OSKAR STANISZEWSKI
Rok 1983 był dla Lechii szczególny. To wywalczenie awansu do II ligi, zwycięstwo 2:1 nad Piastem Gliwice i zdobycie pierwszego, a zarazem ostatniego w historii gdańskiego klubu Pucharu Polski, wygrana 1:0 nad Lechem Poznań w Superpucharze, a także dwumecz z Juventusem Turyn w Pucharze Zdobywców Pucharów. Może po 23 latach uda się powtórzyć choć część z tych sukcesów?
5. kolejka II ligi: "Jaga" zatrzymana
WOJCIECH ROBIŃSKI
Po czterech zwycięskich spotkaniach znalazł się mocny na Jagiellonię. Podopieczni Ryszarda Tarasiewicza zremisowali 1:1 w Legnicy z Miedzią i zanotowali pierwsze potknięcie w sezonie. Fotel lidera samodzielnie objął bydgoski Zawisza, a w górę tabeli pnie się Ruch Chorzów.
Wspomnienia Janusza Charczuka, cz. 7
JANUSZ CHARCZUK, KOM
"Nie ma nic gorszego jak dopuścić do sytuacji, kiedy kibice zaczynają gwizdać, kiedy zaczyna coś nie wychodzić. Ci sami kibice, którzy jeszcze nie tak dawno gotowi byli nosić cię na rękach" - tak po latach moment zakończenia przez siebie kariery piłkarskiej wspomina Janusz Charczuk.
Rozkręcona młodzież: cztery wygrane
MICHAŁ JERZYK
Po inauguracyjnym falstarcie juniorzy Lechii wzięli się do roboty. W czterech kolejnych meczach odnieśli komplet zwycięstw, strzelając 19 goli i nie tracąc żadnego. Trener starszej drużyny, Robert Jędrzejczak, choć ciśnienie mu się obniżyło, wciąż nie jest jeszcze jednak w pełni usatysfakcjonowany.
Lechia-Polonia 2:0
PIOTR MATUSEWICZ
Copyrights lechia.gda.pl 2001-2021. Wszystkie prawa zastrzeżone.
kontakt | 0.028