Gdańsk: niedziela, 16 czerwca 2024
TYGODNIK

Tygodnik lechia.gda.pl nr 73 (36/2006)

5 września 2006

Po meczach z Odrą i Polonią Bytom
MARIUSZ KORDEK
"Nigdy nie będzie takiego lata" - tak śpiewa Boguś Linda w utworze "Finlandia". Lato i wakacje właśnie dobiegają końca. Czy będzie co wspominać? Lechia nie zdołała wygrać z Polonią, Polska nie wygrała z Finlandią. Nic, jak tylko wziąć butelkę Finlandii i się upić. Ostatnia sobota nie należała do szczęśliwych dla sympatyka biało-zielonych i biało-czerwonych.
Piotr Wiśniewski dla lechia.gda.pl
MATEUSZ JASZTAL, KAROL SZELOŻYŃSKI
"Z pewnością jakiś wpływ miały poczynione transfery, szczególnie przyjście bardzo doświadczonego Mariusza Pawlaka. W poprzednich rundach było też dużo więcej kontuzji. Praktycznie co mecz trzech, czterech zawodników było kontuzjowanych i trener musiał zmieniać założenia taktyczne i personalne" - tłumaczy zaskakująco dobrą grę Lechii w obecnym sezonie, napastnik gdańskiego klubu, Piotr Wiśniewski.
Głosem spikera: Duch Kaczmarka
MARCIN GAŁEK
W polskim futbolu narodziła się "nowa świecka tradycja". Chodzi o wyjazdy do stolicy Dolnego Śląska, ale bynajmniej nie o podróże kibiców, pragnących obejrzeć kolejny mecz swojego zespołu. Ten kierunek obierają ostatnio działacze, sędziowie, trenerzy i piłkarze związani z ligową piłką. Ta swoista turystyka piłkarska nie pozostaje bez wpływu na przebieg rozgrywek II ligi.
II liga: Trener Śląska zagrożony
WOJCIECH ROBIŃSKI
Przyspieszają rozgrywki drugiej ligi. Po szóstej i siódmej kolejce mimo zaległego meczu liderem nadal jest Zawisza Bydgoszcz. Dzielnie za bydgoskim klubem podążają białostocka Jagiellonia i - co jest małą niespodzianką - Górnik Polkowice. Biało-zieloni powoli wyrabiają sobie opinię drużyny własnego boiska. Tym razem nie dali się pokonać Polonii Bytom.
Wspomnienia Janusza Charczuka, cz. 8
JANUSZ CHARCZUK, KOM
Blisko rok temu odbyła się msza św. za Lechię. Uroczystość miała uświęcić 60-lecie klubu, a także przywołać do pamięci tych co odeszli, a byli budowniczymi całej historii naszego klubu. Piłkarze, działacze, trenerzy, a przede wszystkim kibice. Myślę, że tą inicjatywę, którą podjął Janusz Charczuk warto byłoby kontynuować cyklicznie. Pamięć biało-zielonej rodziny jest tego warta.
Lechia - Polonia 1:1
PIOTR MATUSEWICZ
Odra - Lechia 0:2
PIOTR MATUSEWICZ / PAWEŁ GIERMAKOWSKI
Copyrights lechia.gda.pl 2001-2024. Wszystkie prawa zastrzeżone.
kontakt | 0.035