Gdańsk: sobota, 10 kwietnia 2021
TYGODNIK
Podstrony:

Tygodnik lechia.gda.pl nr 74 (37/2006)

12 września 2006

Korespondencja z Wrocławia
KAROL SZELOŻYŃSKI
Mecz ze Śląskiem miał dać wszystkim odpowiedź na pytanie, czy wygrana z Odrą w Opolu była tylko jednorazowym "wybrykiem" zawodników Lechii, czy też początkiem dobrej serii gdańskich piłkarzy. Na szczęście dla kibiców biało-zielonych wygląda na to, że Lechia rozpoczęła serię zdobywania punktów w każdym meczu, a nie tylko tych rozgrywanych w roli gospodarza.
Kibicowskie święto we Wrocławiu
MATEUSZ JASZTAL
W poprzednim sezonie nie dane było kibicom Lechii zawitać na meczu biało-zielonych we Wrocławiu. Głównie za sprawą zakazu nałożonego przez PZPN. Teraz już nic nie stanęło na przeszkodzie, aby wspólnie z wrocławianami stworzyć bardzo dobrą atmosferę na obiekcie przy ul. Oporowskiej.
II liga: Bydgoszcz wciąż na czele
OSKAR STANISZEWSKI
Wyjazdowy remis Lechii ze Śląskiem, zwycięstwo Ruchu nad Piastem w Gliwicach, pierwsza ligowa porażka Górnika Polkowice oraz powrót do formy bydgoskiego Zawiszy - to najważniejsze wydarzenia minionej rundy na drugoligowym froncie.
Z kart historii: Lechia z brązowym medalem
MARIUSZ KORDEK
Jesień 1956 r. Liga Polska. Brązowy medal na zakończenie sezonu otrzymuje Lechia Gdańsk. Jest to największy sukces klubu, który powstał zaledwie 10 lat wcześniej. Kto by przypuszczał, że to osiągnięcie będzie najlepszym w dziejach klubu i całej wybrzeżowej piłki. Żaden klub z wybrzeża gdańskiego nie poprawił tego osiągnięcia. Właśnie mija 50 lat od tamtego sukcesu.
Fartowny remis jun. młodszych z liderem
MICHAŁ JERZYK
Marek Szutowicz aż przykucnął przy linii bocznej, nie mogąc jakby uwierzyć własnym oczom. Jego juniorom młodszym wystarczyło tylko 12 minut, żeby prowadzenie z liderem ligi zamieniło się w wynik odwrotny. To w ogóle nie był jego dobry tydzień. Kilka dni wcześniej dobiegł końca żywot reprezentacji olimpijskiej, w sztabie której pracował.
Śląsk - Lechia 1:1
PIOTR MATUSEWICZ / SEBASTIAN STANKIEWICZ
Lechia II - Sporting 2:0
PIOTR MATUSEWICZ
Weź udział w nowej, ekscytującej rywalizacji i powalcz o miano najlepszego Betona. Typuj na okrągło i wygrywaj nagrody!

Liga BetONów
Główny punkt programu nowej lechia.gda.pl: inernetowy tygodnik. Co wtorek artykuły na temat Lechii, publicystyka, informacje, galerie zdjęć i inne. Zapraszamy.

Ostatni numer
Wyraź swoją opinię na dany temat, podziel się uwagami z innymi kibicami Lechii. Nawet bez logowania możesz czytać forum bez ograniczeń.

Forum dyskusyjne
Copyrights lechia.gda.pl 2001-2021. Wszystkie prawa zastrzeżone.
kontakt | 0.045