Gdańsk: poniedziałek, 27 maja 2024
TYGODNIK

Tygodnik lechia.gda.pl nr 77 (40/2006)

3 października 2006

Lechia Gdańsk - Piast Gliwice 1:0
KAROL SZELOŻYŃSKI, MARIUSZ KORDEK
Zaraz po zakończonym meczu, z szatni piłkarzy Lechii słychać było głośne "Sto lat". Pierwsza myśl jaka przebiegła po głowie postronnych, słyszących śpiewy, osób to urodziny któregoś z piłkarzy. Jednak gromkie "Sto lat" drużyna zadedykowała "środkowej formacji", która złożona z najbardziej doświadczonych zawodników Lechii (Pawlak, Wojciechowski i Manuszewski) liczyła sobie okrągłe 100 lat.
Lechia-Piast: reportaż zza trybun
MICHAŁ JERZYK
W czwartek Wydział Dyscypliny PZPN zadecydował o zamknięciu stadionu Lechii dla publiczności. Działacze centrali nie wzięli pod uwagę dwóch faktów. Po pierwsze, że ukarali w ten sposób tysiące niewinnych ludzi. Po drugie, że lokalizacja obiektu przy Traugutta pozwala ten zakaz łatwo obejść. I to bez naruszania przepisów.
Podsumowanie września: Lechia niepokonana
M. KORDEK, K. SZELOŻYŃSKI, O. STANISZEWSKI, M. JASZTAL
We wrześniu II liga rozegrała pięć kolejek, a dodatkowo mieliśmy możliwość obserwowania zmagań w ramach Pucharu Polski. Biało-zieloni okazali się niepokonani w meczach ligowych. Z 5 spotkań wygrali jedno oraz cztery zremisowali. Dało to Lechii 8. miejsce w tabeli września II ligi. Po 11. kolejkach gdańszczanie realizują plan postawiony przez zarząd: miejsce w pierwszej szóstce.
Głosem spikera
MARCIN GAŁEK
Miesiąc wrzesień kojarzony jest w Polsce z dwoma drastycznymi zdarzeniami: początkiem roku szkolnego oraz wybuchem II wojny światowej. Dramatycznie było także w czasie ostatniego miesiąca rywalizacji na froncie drugoligowym. Kampania wrześniowa pociągnęła za sobą wiele ofiar. Niektórzy gracze okazali się tymczasowo niezdolni do walki, ale są też postacie, których nie ujrzymy już wcale.
Juniorzy: podwójne 1:1 z Arką Gdynia
MICHAŁ JERZYK
Niedzielne hitowe derby z Arką nie zachwyciły ani szczególną atrakcyjnością, ani osiągniętymi wynikami, co mogło rozczarować trochę spędzających cztery godziny na AWFiS trenerów Borkowskiego i Kafarskiego. Podjęli jednak decyzję o przesunięciu trzech zawodników bliżej seniorskiej piłki.
Lechia-Piast 1:0
PIOTR MATUSEWICZ
Copyrights lechia.gda.pl 2001-2024. Wszystkie prawa zastrzeżone.
kontakt | 0.034