Gdańsk: niedziela, 5 grudnia 2021
TYGODNIK

Tygodnik lechia.gda.pl nr 8 (8/2005)

24 maja 2005

Zwycięstwo Lechii w toruńskim szlagierze
MICHAŁ JERZYK
W dwóch meczach minionego tygodnia Lechia zrealizowała najbardziej optymistyczny scenariusz. O ile wygrana nad Lechem II przyszła łatwo, a nad Toruńskim KP z dużym wysiłkiem, o tyle sześć wywalczonych punktów sprawia, że już nic nie ma prawa przeszkodzić lechistom w awansie do drugiej ligi.
Mecz z Chemikiem w Gdańsku albo walkower
STANISŁAW ŻEMOJTEL
Zgodnie z terminarzem, Lechii pozostał do rozegrania jeden mecz wyjazdowy - w Bydgoszczy z Chemikiem. Choć oficjalnie na dziś dzień klub i piłkarze w planach mają przygotowania do tej wyprawy, to jednak realne szanse odwiedzin grodu nad Brdą przez biało-zielonych oscylują wokół zera. W głównej mierze jest to pokłosie ostatnich wydarzeń w Toruniu, choć nie wyłącznie.
Siedem punktów od II ligi
MARIUSZ KORDEK
W czerwcu miną cztery lata odkąd Lechia rozegrała ostatni mecz na boiskach drugoligowych. Po przebyciu długiej drogi, biało-zielonych bez oglądania się na innych dzieli już tylko siedem punktów od powrotu na szczebel centralny. A może i mniej, bo trudniejsze mecze czekają rywali.
Głosem spikera
MARCIN GAŁEK
Czas na pokazanie, że Lechia potrafi wygrać wojnę pod tytułem "III liga". Kolejne dwie odsłony tej batalii, w środę i w sobotę na stadionie przy ulicy Traugutta. Najlepiej, aby świadkami tego była jak największa liczba fanów biało-zielonych. Nie ma nic lepszego od awansu przy głośnym dopingu tysięcy wiernych sympatyków.
Juniorzy starsi przegrali mistrzostwo?
MICHAŁ JERZYK
Tuż po otrzymaniu informacji o potencjalnych rywalach w eliminacjach Mistrzostw Polski, juniorzy starsi Lechii pojechali na mecz z najsłabszym w grupie Bałtykiem Gdynia i sensacyjnie przegrali. Teraz już tylko cud może sprawić, żeby mistrzowski puchar nie powędrował w ręce gdyńskiej Arki.
TKP Toruń - Lechia 0:1
MARIUSZ HUBA
Lechia-Lech II 3:1
MARIUSZ HUBA
Copyrights lechia.gda.pl 2001-2021. Wszystkie prawa zastrzeżone.
kontakt | 0.019