Gdańsk: środa, 14 kwietnia 2021
TYGODNIK
Podstrony:

Tygodnik lechia.gda.pl nr 9 (9/2005)

31 maja 2005

Lechia przypieczętowała awans do II ligi!
MICHAŁ KORNIAHO
Po zwycięstwie w Toruniu kibice Lechii świętowali już awans do II ligi, gdyż pokonanie bezpośredniego rywala znacznie przybliżało piłkarzy do tego celu. Nie można było jednak zapomnieć, że do końca sezonu pozostały jeszcze trzy kolejki, w których podopieczni trenera Kaczmarka, by być pewni bezpośredniej promocji do wyższej klasy rozgrywkowej, musieli zdobyć siedem punktów. Wystarczyło sześć!
Jakie wymogi spełniać musi Lechia po awansie
STANISŁAW ŻEMOJTEL
Wraz z uzyskaniem awansu do II ligi - mimo iż emocje z osiągniętego sukcesu jeszcze nie opadły - pojawiły się pytania o przyszłość. Kwestie sportowe i kształt drugoligowej kadry to w tej chwili sprawy na tyle odległe, że dywagacje na ten temat są jak wróżenie z fusów. Znamy natomiast wymogi organizacyjne oraz infrastrukturalne, którym trzeba podołać, by przy Traugutta zawitać mogły Ruch czy ŁKS.
Drużyna rezerw weszła do klasy A
OSKAR STANISZEWSKI
W cieniu pierwszej drużyny seniorów, na dwie kolejki przed końcem o awans postarały się także reaktywowane niespełna rok temu rezerwy. Świeżo upieczeni A-klasowcy nie zamierzali bynajmniej konkurować z popularniejszymi kolegami, więc odłożyli świętowanie swojego sukcesu na inny termin i spóźnieni popędzili na Traugutta.
Ludzie listy piszą
REDAKCJA
Cztery dni przed terminem trzecioligowego meczu Chemika Bydgoszcz z Lechią Gdańsk, wciąż nie wiadomo gdzie i czy w ogóle spotkanie dojdzie do skutku. Na szczęście biało-zieloni zapewnili już sobie awans i zupełnie nie muszą się tym wszystkim emocjonować.
Juniorzy wrócili z dalekiej podróży
MICHAŁ JERZYK
Nie Arka i nie Lechia jest bohaterem końcówki rozgrywek w juniorach starszych, lecz niepozorny Bałtyk, który po kolei wprowadzał obu faworytów z jednej emocjonalnej skrajności w drugą. Grający w Słupsku i pogodzeni już ze swym losem lechiści nawet nie nasłuchiwali wieści z derbów Gdyni, a tymczasem ich ubiegłotygodniowi pogromcy sprawili tym razem wyjątkowo radosną niespodziankę.
Lechia - Kotwica 1:0
PAWEŁ HUBA
Lechia - Obra 2:1
MARIUSZ HUBA
Weź udział w nowej, ekscytującej rywalizacji i powalcz o miano najlepszego Betona. Typuj na okrągło i wygrywaj nagrody!

Liga BetONów
Główny punkt programu nowej lechia.gda.pl: inernetowy tygodnik. Co wtorek artykuły na temat Lechii, publicystyka, informacje, galerie zdjęć i inne. Zapraszamy.

Ostatni numer
Wyraź swoją opinię na dany temat, podziel się uwagami z innymi kibicami Lechii. Nawet bez logowania możesz czytać forum bez ograniczeń.

Forum dyskusyjne
Copyrights lechia.gda.pl 2001-2021. Wszystkie prawa zastrzeżone.
kontakt | 0.044