Oceny piłkarzy za mecz z Lechem
1 października 2012
Przedstawiamy oceny piłkarz Lechii Gdańsk za mecz z Lechem Poznań. Biało-Zieloni pokonali Kolejorza u siebie 2:0. Oceny w skali 1 – 10.
Bartosz Kaniecki -7 – Jego obecność w pierwszej jedenastce była zaskoczeniem. Na początku było widać stres po przez kilka nie dokładnie wybitych „piątek”. Ale im dalej w mecz tym lepiej, wyłapywał wszystkie piłki i świetny na przedpolu.
Rafał Janicki -6,5 – Dobrze wykonana robota w defensywie. Coraz lepiej czuje się na prawej obronie. Zabrakło tylko więcej wyjść do przodu. W końcówce spotkania świetna piłka do Kacprzyckiego, gdyby "Mały" lepiej się zachował to była by piękna asysta.
Sebastian Madera -6,5 – Utrzymuje swoją równą formę, co cieszy. W środku obrony razem z Bieniukiem dają dużo spokoju.
Jarosław Bieniuk -7 - Po raz kolejny potwierdził, że jest w wysokiej formie. Wprowadza dużo spokoju w szeregach obronnych Lechii.
Piotr Brożek - 6 – Było to jak dotychczas jego najlepsze spotkanie. Kilka dobrych interwencji w obronie. Podobnie jak Janicki mało dawał z przodu. Powoli zaczyna przypominać „Brozia” z występów w Wiśle Kraków.
Łukasz Surma -6,5 – W końcu zagrał jak kapitan. Podchodził pod obrońców i uspokajał grę. Kilka razy niepotrzebnie podnosił piłkę. Zdarzyło mu się kilka niecelnych podań, ale po takim meczu nikt tego nie będzie pamiętał.
Marcin Pietrowski -7 - Dobry występ Marcina, w meczu z Lechem był zawodnikiem od czarnej roboty i ze swojego zadania wywiązał się bardzo dobrze. "Jedi" lepiej czuje się w zadaniach defensywnych, jednak zanotował też kilka fajnych zagrań z pierwszej piłki. Marcin w tym sezonie wyraźnie poprawił swoją grę.
Mateusz Machaj -8 – Z meczu na mecz gra coraz lepiej, brał udział niemal w każdej akcji ofensywnej, do tego bardzo dobrze wykonuje stałe fragmenty gry. Obie bramki dla Lechii padły po jego dośrodkowaniach. Mateusz w wysokiej formie to skarb dla zespołu.
Ricardinho -6 - Nadal nie wiadomo czego możemy od niego oczekiwać.Łładne zagrania przeplata prostymi błędami i głupimi stratami. Jak popracuje nad stabilizacją formy, może stać się, obok Machaja, wiodącą postacią w ofensywie Lechii
Piotr Wiśniewski -7 - "Wiśnia" pokazał, że warto na niego stawiać. Bramka zdobyta po doskonałym zagraniu Machaja, wymagała od Piotrka niemałych umiejętności. Miał okazję do zdobycia kolejnych goli, jednak piłki do siatki już nie skierował.
Abdou Razack Traore -7 - W tym meczu Razack nie błyszczał, zaliczył kilka głupich strat czy złych zagrań. Jednak swoją przepiękną bramką z przewrotki zamknął usta wszystkim krytykom.
Rezerwowi:
Łukasz Kacprzycki -5,5 – Zaliczył kolejne minuty w Ekstraklasie. Był mało widoczny, ale mimo to miał fantastyczną okazję na bramkę, której niestety nie wykorzystał. Mimo to liczymy na kolejne występy „Małego”. Widać w nim ochotę do gry.
Piotr Grzelczak - Za krótko grał, aby go ocenić.
Andreu - Za krótko grał, aby go ocenić.
Autorzy: Wiki oraz Seba
REKLAMA